Unia Oświęcim - Tauron KH GKS Katowice 2:4 WYNIK RELACJA Katowiczanie zdobyli Oświęcim. O awansie zadecyduje mecz w Satelicie

Tauron KH GKS Katowice wygrał z Unią Oświęcim 4:2
Tauron KH GKS Katowice wygrał z Unią Oświęcim 4:2 Lucyna Nenow / Polska Press
Unia Oświęcim - Tauron KH GKS Katowice 2:4. W szóstym ćwierćfinałowym meczu play off hokeiści z Katowic pokonali na wyjeździe Unię i wyrównali stan rywalizacji na 3:3. Spotkanie decydujące, która z tych drużyn awansuje do półfinału odbędzie się we wtorek w Satelicie.

Katowiczanie po raz pierwszy w play off wygrali w Oświęcimiu, choć początek meczu nie wskazywał na taki scenariusz. To Unia dopingowana przez ponad 3 tysiące kibiców pierwsza zdobyła gola w tym spotkaniu. Na listę strzelców już w 6 min wpisał się Martin Przygodzki wykorzystując okres gry w przewadze

Katowiczanie dopiero w drugiej tercji zaczęli grać skuteczniej i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już 32 sekundy po zmianie stron do remisu doprowadził Maciej Urbanowicz. Goście ani myśleli jednak na tym poprzestać. Pięć minut później na prowadzenie wyprowadził GKS Patryk Wronka popisując się w swoim stylu rajdem wzdłuż bramki i wpychając krążek do siatki.

Teraz to Unia musiała atakować, a katowiczanie czekali na okazję do kontry. Ta nadarzyła się tuż przed przerwą i Grzegorz Pasiut zaskoczył zasłoniętego przez Tomasza Malasińskiego bramkarza oświęcimian.

Po takiej tercji hokeiści Unii sprawiali wrażenie lekko zamroczonych, lecz w ostatniej odsłonie rzucili się do odrabiania strat. Gospodarze atakowali, ale między słupkami katowiczan świetnie spisywał się krytykowany ostatnio Kevin Lindskoug. Szwed w całym meczu obronił aż 32 strzały oświęcimian.

Gdy w 52 min. Filip Starzyński strzelił czwartą bramkę dla GKS wydawało się, że jest już po meczu. Chwilę później drugiego gola dla Unii zdobył jednak Aleksiej Trandin, a zaraz potem na ławkę kar powędrował Urbanowicz i pod bramką gości było naprawdę gorąco. Katowiczanie przetrzymali 2-minutowy okres gry w osłabieniu i utrzymali korzystny wynik do końcowej syreny.

Decydujący siódmy mecz ćwierćfinałowy odbędzie się w Katowicach we wtorek o godz. 18.30. Spotkanie Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim w Satelicie transmitować będzie TVP Sport.

Ćwierćfinały play off

Unia Oświęcim - Tauron KH GKS Katowice 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Bramki 1:0 Martin Przygodzki (6), 1:1 Maciej Urbanowicz (21), 1:2 Patryk Wronka (26), 1:3 Grzegorz Pasiut (39), 1:4 Filip Starzyński (52), 2:4 Aleksiej Trandin (55)

Kary Unia - 6 minut, Katowice - 8 minut.