Ważne
  Czujnik czadu możesz dostać za darmo od strażaków

  Czujnik czadu możesz dostać za darmo od strażaków

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Czujnik czadu możesz dostać za darmo od strażaków
  1/4
  przejdź do galerii

  Czujnik czadu możesz dostać za darmo od strażaków

  Ile kosztuje dobry czujnik czadu? Gdzie kupić czujnik czadu? Eksperci podkreślają, że czujniki tlenku węgla to dobre rozwiązanie, by uchronić się przed czadem. Strażacy w woj. śląskim będą rozdawać takie urządzenia za darmo.
  Strażacy z naszego regionu otrzymali 200 czujników tlenku węgla. Zostaną one przekazane mieszkańcom tych miast, w których dochodzi do największej liczby zdarzeń związanych z czadem.

  Trafiły już do komend PSP w Będzinie, Bielsku-Białej, Bytomiu, Chorzowie, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu i Zabrzu. Urządzenia – w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność” – kupił wojewoda śląski. Mają być przekazywane podczas strażackich interwencji.

  To istotna akcja, ponieważ strażacy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach już od kilku miesięcy apelują o to, by kupować i montować w swoich domach czujniki tlenku węgla. Przypominają też, że takie urządzenie ostrzega przed zbyt wysokim stężeniem tlenku węgla, ale nie oznacza to, że sami nie musimy dbać o bezpieczeństwo. Do 10 stycznia strażacy w województwie śląskim odnotowali 650 interwencji związanych z tlenkiem węgla. 384 osoby zatruły się tlenkiem węgla, a do szpitala często trafiały całe rodziny. W tym sezonie grzewczym (od października) zginęło już 5 osób.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  DRAMAT W JAWORZNIE: CAŁA RODZINA PODTRUŁA SIĘ CZADEM


  Już 384 osoby zatruły się tlenkiem węgla, a do szpitala często trafiały 
całe rodziny...

  – Główne przyczyny są wciąż takie same. To zaniedbania, niewiedza i ignorowanie przepisów – podkreśla st. kpt. Aneta Gołębiowska, rzeczniczka prasowa śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP. Konkretnie chodzi o nieszczelność i niedrożność przewodów kominowych oraz brak wentylacji w mieszkaniach, a jak podkreślają strażacy, przy silnych mrozach wystarczy otworzyć okno nawet na kilka minut.

  Dlaczego warto mieć czujnik czadu?


  Czym powinniśmy kierować się, kupując w sklepie czujnik tlenku węgla?

  – Musimy pamiętać o tym, że urządzenie musi spełniać normy Unii Europejskiej – podkreśla st. kpt. Aneta Gołę-biowska. – Wtedy powinno działać bezawaryjnie minimum 5 lat. Ważne, by posiadało przycisk umożliwiający sprawdzenie, czy czujnik działa, oraz sygnalizację rozładowania baterii. Dobry czujnik kosztuje od 100 do 150 złotych – informuje Aneta Gołębiowska.  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czat w czadzie

   uratowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Jak znalazły si pieniądze na 500+ co miesiąc, to może dla każdego posiadającego mieszkanie znajdzie rząd 100 do 150+ co 5 lat i skończy sie pisanie o zaczadzonych i kosztach ich leczenia

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama