Sukces x-kom. Michał Świerczewski z nagrodą Dynamiczny...

  Sukces x-kom. Michał Świerczewski z nagrodą Dynamiczny Przedsiębiorca STREFA BIZNESU

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Michał Świerczyński z nagrodą Przedsiębiorca Dynamiczny
  1/3
  przejdź do galerii

  Michał Świerczyński z nagrodą Przedsiębiorca Dynamiczny ©Fot. ARC Firmy

  Michał Świerczewski, współzałożyciel i prezes zarządu spółki x-kom, został laureatem VI edycji nagrody „Dynamiczny Przedsiębiorca” przyznawanej przez organizację audytorsko-doradczą Grant Thornton. Wyróżnienie to otrzymują właściciele polskich firm, którzy w spektakularny sposób rozwijają swoje spółki stanowiąc przykład przełamywania biznesowych barier - zarówno w kraju, jak i za granicą.
  Zobacz galerię

  „Dynamiczny Przedsiębiorca” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskim biznesie, promujących właścicieli firm, którzy charakteryzują się innowacyjnym podejściem i szczególną odwagą decyzyjną w biznesowych aktywnościach. Laureat wybierany jest z grona 1200 firm obsługiwanych każdego roku przez firmę audytorsko-doradczą Grant Thornton. O zwycięstwie decydują twarde dane, tzn. liczona w procentach dynamika przychodów z trzech ostatnich rozliczonych lat.

  Nagroda „Dynamiczny Przedsiębiorca” od 2012 roku towarzyszy inicjatywie Forum Przedsiębiorców, organizowanej przez Grant Thornton. Forum to zamknięte spotkanie, skierowane do właścicieli i osób zarządzających dużymi polskimi firmami, odnoszących sukcesy w Polsce i za granicą. Wśród prelegentów tegorocznego wydarzenia znaleźli się m.in. Mariusz Golec, prezes firmy Wielton, Krzysztof Folta, prezes firmy TIM oraz Krzysztof Wielicki, himalaista, pierwszy w historii zdobywca Mount Everest zimą. Najbardziej emocjonującą częścią VI edycji spotkania była ceremonia wręczenia wyróżnienia „Dynamiczny Przedsiębiorca Roku 2017”. Tegorocznym laureatem nagrody został Michał Świerczewski, współzałożyciel i prezes zarządu spółki x-kom, jednej z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym.

  Michał Świerczewski od 15 lat z dużymi sukcesami działa w niezwykle konkurencyjnej branży sprzedaży sprzętu IT i elektroniki, zdominowanej przez największych światowych graczy. Pomimo mocnej konkurencji, dzięki odważnym decyzjom biznesowym nie tylko udaje mu się utrzymywać silną pozycję firmy na rynku, ale wręcz rozwijać ją w niezwykłym tempie. Potwierdzają to dane, które pokazują, że w latach 2013-2015 dynamika x-kom wzrosła o 471% i już w 2015 r. przekroczyła miliard złotych, a w 2016 r. kontynuowała dynamiczne wzrosty. Ponadto sukces odniesiony w branży komputerowej stał się impulsem dla Świerczewskiego do stworzenia kolejnej polskiej marki – al.to.

  Prezes x-kom został doceniony za konsekwentne budowanie przedsiębiorstwa, innowacyjne podejście, odwagę w podejmowaniu decyzji oraz duże osobiste zaangażowanie w realizację biznesowych projektów. Symbolem tego była statuetka wykonana przez poznańską projektantkę biżuterii, Annę Orską.

  Michał Świerczewski - twórca i współzałożyciel x-kom, prezes zarządu spółki. Jest absolwentem Informatyki na Politechnice Częstochowskiej. Od początku swojej kariery zawodowej skoncentrowany na rozwijaniu własnej firmy. W 2002 roku, będąc na ostatnim roku studiów, wspólnie z kolegami zdecydował o stworzeniu marki, która w kolejnych latach stała się jednym z największych polskich sklepów internetowych oraz ogólnopolską siecią sklepów komputerowych.

  O profilu x-kom zadecydowały zainteresowania oraz kierunek studiów. Sukces odniesiony w branży komputerowej oraz bogate doświadczenie stały się impulsem do stworzenia kolejnej polskiej marki – al.to. Jako prezes zarządu, Michał odpowiedzialny jest za wszystkie aspekty funkcjonowania spółki.

  x-kom to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym i najczęściej wybierany sklep internetowy w Polsce. Historia firmy sięga 2002 roku. W ciągu kilkunastu lat, z niewielkiego sklepu x-kom stał się siecią o ogólnopolskim zasięgu i jednym z liderów branży komputerowej. Na początku ofertę tworzyły wyłącznie komputery stacjonarne i podzespoły. Aktualnie tworzy ją szeroka gama produktów takich jak: notebooki, ultrabooki, smartfony, tablety, desktopy, telewizory, oprogramowanie, konsole do gier, aparaty fotograficzne i akcesoria.

  Marka x-kom to nie tylko e-sklep, ale również 24 salony stacjonarne. Firma od lat konsekwentnie rozwija swoją działalność, odnosząc sukcesy na wymagającym rynku branży elektronicznej. Wysoką jakość obsługi gwarantują profesjonalni, zaangażowani i otwarci na potrzeby klientów pracownicy. Ponad 1000 osób skupionych w 18 działach tworzy jeden z największych sklepów z elektroniką użytkową.

  Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie ponad 3000 partnerów oraz 47 000 pracowników Grant Thornton dostępne są dla klientów w 142 krajach. W Polsce firma działa od 24 lat. Ponad 400-osobowy zespół działający w kluczowych aglomeracjach (Warszawa, Poznań, Katowice, Wrocław, Kraków i Toruń) umożliwia realizację projektów w obszarze usług audytorskich, doradztwa podatkowego, gospodarczego, europejskiego oraz prawnego, a także outsourcingu rachunkowości, kadr i płac. W gronie klientów Grant Thornton znajduje się ponad 1200 podmiotów rocznie, w tym kilkadziesiąt spółek notowanych na GPW oraz firmy z top 500 największych przedsiębiorstw działających w naszym kraju.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama