Chorzów: bajkowa gra terenowa Fundacji Iskierka w Sztygarce...

  Chorzów: bajkowa gra terenowa Fundacji Iskierka w Sztygarce ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bajkowa gra terenowa zorganizowana przez Fundację Iskierka Nadziei
  1/47
  przejdź do galerii

  Bajkowa gra terenowa zorganizowana przez Fundację Iskierka Nadziei ©Magdalena Mikrut-Majeranek/Dziennik Zachodni

  Fundacja Iskierka Nadziei od przeszło dziesięciu lat niestrudzenie wspiera zarówno dzieci chorujące na nowotwory, jak i ich rodziny. Jej członkowie od lat współpracują ze śląskimi oddziałami onkologicznymi w Zabrzu, Katowicach i Chorzowie. Fundacja realizuje również projekty ogólnopolskie oraz prowadzi subkonta dzieci leczonych w rożnych ośrodkach zarówno w Polsce, jak i za granicą.
  Olbrzymim wsparciem i zarazem motorem napędowym działań fundacji są wolontariusze. Dzisiejsze wydarzenie – bajkowa gra terenowa - zostało przez nich nie tylko wymyślone, ale zorganizowane w najdrobniejszych szczególe.

  Iskierkowa kraina bajek

  Akcja pod hasłem „Iskierkowa Kraina Bajek” miała miejsce w chorzowskiej „Sztygarce”. Wzięły w niej udział dzieci zmagające się z chorobą nowotworową waz z rodzinami.
  Wszyscy przenieśli się na parę godzin do idyllicznej krainy bajek. Było zabawnie, kolorowo i kreatywnie. Nikt z uczestników bajkowej gry terenowej nie mógł narzekać na nudę. Wydarzenia takie, jak to stanowią okazję do integracji, spotkań z rówieśnikami oraz odreagowania stresu towarzyszącego chorobie na neutralnym gruncie.

  Bajkowa gra terenowa zwieńczyła trwający dwadzieścia miesięcy projekt „Kopalnia Wolontariatu – młodzi dla młodych”, który realizowany był przez Iskierkę w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z całej aglomeracji śląskiej. Jego celem była integracja i aktywizacja dzieci oraz młodzieży chorującej na nowotwory.

  Przede wszystkim integracja

  - Dzisiaj mamy finał akcji projektu, który rozpoczęliśmy we wrześniu 2014 r. Asumptem do jego realizacji była konieczność zareagowania na potrzeby naszych podopiecznych, którzy w tracie leczenia oraz po powrocie ze szpitala do swoich środowisk lokalnych spotkali się z brakiem integracji z rówieśnikami oraz izolacją społeczną. Ludzie bali się z nimi rozmawiać o chorobie. Często ich unikano. Dla wielu dzieci chorujących na nowotwór powrót do rzeczywistości szkolnej okazał się bardzo trudny. Ale, przychodzili też do nas wolontariusze deklarujący chęć pomocy i udziału w różnych projektach. Pomyśleliśmy, że trzeba podejść do tego systemowo i przygotowaliśmy projekt „Kopalnia wolontariatu” – wyjaśnia Aneta Klimek – Jędryka, dyrektor biura fundacji.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama