Dąbrowa Górnicza Triathlon TRASA Już w niedzielę. Uwaga,...

  Dąbrowa Górnicza Triathlon TRASA Już w niedzielę. Uwaga, będą zamknięte ulice

  PAS, mat. organizatorów

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Triathlon Dąbrowa Górnicza 2016
  1/6
  przejdź do galerii

  Triathlon Dąbrowa Górnicza 2016 ©mat. organizatorów

  Już wkrótce triathlon może stać się dyscypliną nieodmiennie kojarzoną z naszym miastem, a Dąbrowa Górnicza Triathlon wizytówką sportową miasta na miarę Półmaratonu Dąbrowskiego. 19 czerwca czeka nas prawdziwe święto triathlonu.
  Do Dąbrowy Górniczej zjedzie elita tri - swój start zapowiedzieli m.in. zawodnicy Pro Tri Team z Marysią Cześnik na czele oraz dąbrowska gwiazda triathlonu – Sylwester Kuster – wielokrotny Mistrz Polski na różnych dystansach. Na liście startowej są również osoby znane z ekranu, m.in.: Karolina Gorczyca, Robert Rozmus, Roman Polko, dziennikarz Polsatu Marek Kacprzak, aktor Piotr Nowak. Każdy może stanąć na starcie, walczyć ramię w ramię, koło w koło z celebrytami.
  Ubiegłoroczna edycja pokazała, jak dużą popularnością cieszy się ta dyscyplina sportu wśród mieszkańców naszego miasta. Wielu z nich wystartowało pierwszy raz i zachorowało na triathlon. Dlatego na kilka dni przed imprezą jest już zapisanych ponad 450 osób.

  Dodatkową zachętą są niskie opłaty startowe, jak na zawody triathlonowe. Szybka, widowiskowa trasa kolarska po głównych ulicach Dąbrowy Górniczej i pętla biegowa w Parku Hallera ma uatrakcyjnić rywalizację, a z drugiej strony popularyzować triathlon wśród mieszkańców miasta.

  Zawody zostaną rozegrane na typowym sprinterskim dystansie: 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu. Na pokonanie go stać praktycznie każdego, kto choć trochę pływa, biega… na rowerze w naszym mieście jeździ chyba każdy.

  Nie trzeba pianki pływackiej, specjalistycznego roweru. Co więcej, przy ustalaniu limitów czasu na poszczególnych dystansach pod uwagę były brane możliwości przeciętnego „pogoriańskiego uprawiacza sportu”. Stąd na liście startowej osoby niekoniecznie kojarzone ze sportem – nasi radni, politycy, społecznicy.

  Zawodnicy będą klasyfikowani w kategoriach: Open kobiet i mężczyzn oraz wiekowych (K/M: 16-29; 30-39; 40- 49; 50+) oraz sztafet (bez podziału na płeć). Dodatkowo, w ramach Dąbrowa Górnicza Triathlon wyłoniony zostanie Mistrz Śląska w kategorii Junior Młodszy. Jednocześnie będzie to sprawdzian przed Mistrzostwami Polski dla zawodników w kategorii Młodzików.

  Start o godzinie 12:00 przy Pogorii III, obok molo. Weryfikacja zawodników i wydawanie pakietów startowych w Parku Hallera od godziny 8:30 do 11:00. Można się jeszcze zapisać w dniu imprezy.

  Organizatorem imprezy są: Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręcenie i Centrum Sportu i Rekreacji, , a partnerami merytorycznymi TKKF Triathlon Dąbrowa Górnicza i Triathlon X-Team. Dąbrowa Górnicza Triathlon jest wspierany dotacją z Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

  INFORMACJE O UTRUDNIENIACH W RUCHU:

  19 czerwca w godzinach 12:00-13:30 dla ruchu samochodowego będą zamknięte ul: Siewierska Olszowa Cupiała, Graniczna. Na Al. Marszałka Piłsudskiego na odcinku od ul. Granicznej (wjazd kierowany przez Policję) do ronda przy Oś. Adamieckiego ruch w stronę Będzina będzie odbywał się jednym pasem. Na Al. Róż (w kierunku Zagórza), ul. Kościuszki (w kierunku Pl.Wolności) i Królowej Jadwigi (w kierunku Gołonoga) wyłączone będą całe jezdnie. Zostaną wyznaczone objazdy. Po ulicy Legionów Polskich ruch będzie się odbywał tylko w kierunku Gołonoga.

  W godzinach 12:00-13:30 nie będzie możliwości dojazdu (i wyjazdu) do: Parku Wodnego Nemo, Hali Centrum, stacji paliw Orlen na ul. Legionów Polskich, CFO, bloków mieszkalnych przy ul. Kościuszki i Królowej Jadwigi (zlokalizowanych przy Parku Hallera).

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
  *Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem