Katarzyna Bonda w Gliwicach mówiła o "Lampionach",...

  Katarzyna Bonda w Gliwicach mówiła o "Lampionach", porzuceniu pracy i życiu w biedzie [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katarzyna Bonda w Gliwicach mówiła o "Lampionach", porzuceniu pracy i życiu w biedzie [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©MBP Gliwice

  Spełniłam swoje marzenie. Jestem pisarką, ale droga do sukcesu była dla mnie bardzo trudna - mówiła w Gliwicach Katarzyna Bonda, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych z Hubertem Meyerem jako głównym bohaterem ("Sprawa Niny Frank", "Tylko martwi nie kłamią" i "Florystka") oraz Saszą Załuską: "Pochłaniacz", "Okularnik" i "Lampiony". Bonda spotkała się z czytelnikami w Centrum Handlowm Forum Gliwice. Sala "Scena Forum" na pierwszym piętrze galerii handlowej pękała w szwach.
  Katarzyna Bonda w Gliwicach gościła na zaproszenie tutejszej Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz CH Forum, które było współorganizatorem spotkania. Bo w gliwickim Forum właśnie, przypomnijmy, z powodzeniem działa od ponad roku pierwsza w regionie i jedna z kilku w Polsce biblioteka w galerii handlowej - Biblioforum.

  - Osiem lat temu miałam taką refleksję, że muszę być bardzo szalona, nienormalna, że muszę być jakąś dewiantką, że zdecydowałam się rzucić dobrą pracę, a byłam dziennikarzem, i zacząć pisać powieści kryminalne. Bo sukces nie przyszedł od razu. Wiem, co to bieda. Wiem, jak to jest, kiedy do domu przychodzi komornik i najpierw znakuje sprzęty, a potem je zabiera. Zabrał mi na przykład telewizor - opowiadała szczerze Katarzyna Bonda.

  Najbardziej popularna autorka kryminałów w Polsce i dwóch dokumentalnych książek "Polskie morderczynie" i "Zbrodnia niedoskonała" (wspólnie z Bogdanem Lachem) mówiła o tym, jak przez lata ledwo wiązała koniec z końcem. Pożyczała pieniądze od przyjaciółki.

  - Zawsze oddawałam, ale w międzyczasie pożyczałam kolejne pieniądze. Dlatego przyjaciół trzeba mieć bogatych - żartowała Bonda. - Moja przyjaciółka Gosia zawsze we mnie wierzyła i mówiła, że odniosę sukces i kiedyś to ja będę mogła jej pożyczyć pieniądze - dodała.

  Bonda wyjawiła, że jako pisarka żyje z tantiem za książki, które wydawnictwo wypłaca jej dwa razy do roku.

  Na spotkaniu z czytelnikami w Gliwicach nie mogło zabraknąć pytań o najnowszą książkę - "Lampiony". Katarzyna Bonda podkreśliła, że to jej najbardziej awanturnicza i polifoniczna powieść, bardzo miejska. Najnowszy kryminał budzi skrajne emocje u czytelników: od zachwytów po rozczarowanie.

  - Każda moja książka jest inna. Uważam, że jestem to winna moim czytelnikom. Decydując się na polifoniczną opowieść w "Lampionach" zaryzkowałam, że może się ona nie spodobać, ale jako pisarka rozwijam się i chcę, aby było to widoczne w moich powieściach - mówiła Katarzyna Bonda.

  Po spotkaniu Katarzyna Bonda cierpliwie rozdawała autografy i pozowała do wspólnych zdjęć. Najbardziej wytrwali czytelnicy stali w kolejce po autograf nawet pół godziny.

  - Uwielbiam kryminały Katarzyny Bondy. Czyta się je z zapartym tchem - mówi Agnieszka Gołaszewska, która na spotkanie z pisarką przyjechała z Knurowa.

  Pani Agnieszka przyszła z koleżanką. Marta Ptasznik ceni Bondę za niepowtarzalny styl. - Przy tych kryminałach często można się serdecznie uśmiać - uważa pani Marta.

  Marek Witczak z kolei sięgnął po powieści Bondy, bo poleciła mu je żona. - Nie żałuję. Najlepsza do tej pory książka to moim zdaniem "Okularnik" - ocenia pan Marek.

  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec
  *Zaginął Akadiusz Burak. Chłopaka szuka detektyw Rutkowski

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   to

   Hans bleib do

   Zgłoś naruszenie treści

   kolejna dziewczyna Bonda

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama