Ważne
  Jastrzębie: Obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 ZDJĘCIA

  Jastrzębie: Obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jastrzębie: Obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4
  1/15
  przejdź do galerii

  Jastrzębie: Obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 ©Szkoła Podstawowa Nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju

  Za nami uroczyste obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju. Nie zabrakło muzycznych występów, zwiedzania placówki i odrobiny historii. Zobaczcie zdjęcia!
  W miniony piątek odbyły się obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ludwika Jerzego Kerna w Jastrzębiu-Zdroju. Święto poprzedziły miesiące przygotowań pracy nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców.

  - W uroczystości wzięli udział byli dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy, samorządowcy, dyrektorzy wielu szkół i placówek oświatowych, rodzice, przyjaciele i sponsorzy szkoły, a także uczniowie i licznie przybyli absolwenci szkoły. Pojawili się również przedstawiciele poprzednich Rad Rodziców - relacjonują w placówce.

  Zobacz galerię

  Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie, znaleźli się m.in. Wicemarszałek Sejmu RP - Barbara Dolniak, poseł na Sejm RP - Krzysztof Gadowski, prezydent Anna Hetman, radni Rady Miasta, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta - Andrzej Pawłowski, inspektor Wydziału Edukacji – Monika Dudacy, ks. proboszcz Antoni Pudlik, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz wielu innych instytucji z którymi współpracuje szkoła.

  Obchody 50-lecia rozpoczęły się uroczystą mszą św. dziękczynną w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem pocztu sztandarowego. Homilię wygłosił ks. proboszcz Antoni Pudlik. Następnie zaproszeni goście udali się do Domu Zdrojowego.

  - Dyrektor Agata Madej swoje przemówienie rozpoczęła od przywitania przybyłych osobistości, a także przypomniała osoby, które na przestrzeni lat tworzyły kadrę dyrektorską. Podkreśliła, że historia szkoły to powód do dumy, a obchodzony jubileusz jest okazją do wyrażenia słów uznania wszystkim, którzy byli zaangażowani w proces kształcenia młodzieży w tej szkole. Przypomniała miedzy innymi słowa Stefana Kisielewskiego „Wspomnienia- to skarb, ale trzeba umieć je odkurzać” - relacjonują w Szkole Podstawowej Nr 4.

  Zobacz najważniejsze informacje ostatnich dni w magazynie „Info z Polski”:


  - Lata szkolne są jednymi z najpiękniejszych. Szczególnie ważna jest pierwsza szkoła. To w niej zaczynamy poszerzać horyzonty myślenia, uczymy się otwartości i ciekawości świata. Dla mnie takim miejscem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Jastrzębiu Zdroju. Dziś z wielką przyjemnością uczestniczę w uroczystości jubileuszowej z okazji 50-lecia jej powstania. Powrót do mojej szkoły podstawowej sprawił, że wróciło wiele pięknych wspomnień. Wierzę, że podobne zdobędą kolejne pokolenia jej absolwentów - mówiła Barbara Dolniak, Wicemarszałek Sejmu RP, która jest absolwentką tej placówki.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   obchody a polówki

   rodzic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Obchody na pokaz zrobione pięknie, zaproszeni goście, którzy nic złego o szkole nie powiedzą, uczniów na obchody zapomniano zaprosić. Nawet świetlice zamknięto. Dzieci których rodzice pracują były...rozwiń całość

   Obchody na pokaz zrobione pięknie, zaproszeni goście, którzy nic złego o szkole nie powiedzą, uczniów na obchody zapomniano zaprosić. Nawet świetlice zamknięto. Dzieci których rodzice pracują były zmuszone bez opieki i bez obiadu pozostać w domu. W końcu szkoła musiała się pokazać a uczniowie w świetlicy do szkoły chyba nie pasowali. Inną sprawą spędzającą sen z oczu rodziców tej szkoły są paskudne polówki - mundurki. Bardzo proszę aby w końcu ktoś zainteresował się tymi beznadziejnymi polówkami do których noszenia uczniowie są przymuszani i zastraszeni obniżonym zachowaniem. Szkoła bezprawnie wymaga aby rodzice zakupili takie polówki. Koszt w sklepie takiej polówki wynosiłby może z 5 zł natomiast szkoła żąda od ucznia 31zł Te polówki są brzydkie bezgustowne i po praniu robi się z nich szmata. Rodzice są przymuszani do zakupu takiej koszulki, mimo iż we wrześniu nie wyrazili zgody na zakup jakiegokolwiek mundurka. Rodzice po raz kolejny zostali zignorowani. Dyrekcja robi co jej się podoba, rodziców o zdanie nie pytając. W tamtym roku szkolnym bezprawnie pobierano opłaty za szafki teraz pobierają opłaty za koszulki których nikt nie chce. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama