Posłowie PO i Kukiz'15 z wizytą w Kłobucku [ZDJĘCIA] Tomasz...

  Posłowie PO i Kukiz'15 z wizytą w Kłobucku [ZDJĘCIA] Tomasz Jaskóła

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Posłowie Leszczyna i Jaskóła z wizytą w Kłobucku
  1/8
  przejdź do galerii

  Posłowie Leszczyna i Jaskóła z wizytą w Kłobucku ©Gmina Kłobuck

  W ubiegłym tygodniu w Kłobucku odbyły się dwa spotkania z posłami okręgu częstochowskiego. Z mieszkańcami postanowili spotkać się Poseł Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej i Poseł Tomasz Jaskóła z Kukiz'15.
  W obu spotkaniach uczestniczył burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, a w spotkaniu z poseł Leszczyną uczestniczył też wójt gminy Przystajń Henryk Mach.

  O godzinie 16.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Kłobucku poseł Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej rozpoczęła swój dyżur poselski. O godzinie 17.00 odbyło się natomiast spotkanie, które dotyczyło “ustawy o ziemi”, blokującej swobodny obrót ziemią oraz w sprawie opóźnień w wypłacie dopłat dla rolników. Poseł Leszczyna przygotowała prezentację wyjaśniającą nową ustawę.

  - Naszym zdaniem ustawa zbyt mocno ingeruje we własność prywatną. Bo jeśli ja mam swoją ziemie, to zgodnie z artykułem 64 konstytucji mam prawo swoją własnoscią dysponować. Tutaj państwo mi mów - nie możesz sprzedać ziemi. Rozumiem, że gdyby państwo powiedziało, że nie możesz sprzedać ziemi spekulacyjnie. No, ale jak ja chcę sprzedać 5 ha ziemi człowiekowi z Częstochowy, który chce się przenieść do Kłobucka, ale nie jest rolnikiem, to nie będzie można tego zrobić. To naszym zdaniem narusza konstytucję. Ustawa moze też doprowadzić do znacznych spadków wartości ziemi - mówiła poseł Izabela Leszczyna.

  Chętnie też odpowiadała na pytania uczestników spotkania i wyjaśniała niejasne kwestie. Mieszkańcy pytali poseł m.in. o niedawne zamieszanie w sejmie podczas głosowania nad wyborem nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, czy podatek, który ma zostać nałożony na sklepy wielkopowierzchniowe.

  - Po sugestii pana burmistrza będę się starała raz w miesiącu przyjeżdżać do Państwa na dyżur - obiecała poseł Leszczyna.

  Po godzinie 18.00 w restauracji Słoneczna Kalifornia odbyło się spotkanie z przedstawicielem klubu poselskiego Kukiz’15. Poseł Jaskóła wizytę rozpoczął od informacji o swojej działalności między innymi o współpracy z burmistrzami i wójtami okręgu częstochowskiego. Mimo niedużej frekwencji udało mu się zachęcić uczestników do dyskusji i zadawania pytań. Poseł Jaskóła powoływał się często na częstochowskie przykłady. Mówił o próbie stworzenia mapy nepotyzmu w mieście, nie wspomniał jednak, czy podobna mapa powstanie w Kłobucku.

  - W społeczeństwie trzeba umieć funkcjonować. Nie uda się to jednak, kiedy lokalne podatki są wysokie. Chodzi głównie o podatek citowski, vatowski i PIT., który być może już wkrótce zniknie. Będę klaskał, kiedy to się stanie - mówił poseł Jaskóła.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  * Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
  *Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama