II Mikołowski Dzień Seniora [GALERIA]

  II Mikołowski Dzień Seniora [GALERIA]

  Mateusz Demski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  II Mikołowski Dzień Seniora [GALERIA]
  1/16
  przejdź do galerii
  Właśnie zakończył się II Mikołowski Dzień Seniora. W programie było wiele atrakcji, m.in. występ dziecięcego zespołu tanecznego-wokalnego Kleks, koncert Henryka Czicha z zespołu Universe, a także wykład profesora Jana Ślężyńskiego. Jak swoje święto oceniają sami seniorzy i czy według nich Mikołów jest miastem przyjaznym starszym osobom?
  - Oczywiście, że Mikołów jest nam przyjazny. Oczywiście nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej, ale miasto pomaga w wielu inicjatywach. Moim zdaniem seniorzy dobrze się tutaj mają – stwierdza Włodzimierz Turenkow, mieszkający w Mikołowie od 50 lat.

  Do pana Włodzimierza dołącza się również Stanisława Długosz, która właśnie wraca z punktu pomiaru ciśnienia – Prawdę powiedziawszy sporadycznie uczestniczę w takich wydarzeniach, ale jestem zachwycona samą ideą Dni Seniora. Czego bym sobie życzyła? Oczywiście zdrowia i pieniędzy, żeby żyć na takiej stopie, jak w innych krajach. Ale to już nie od władz Mikołowa zależy…
  Na dniu seniora pojawił się również pan Bolesław, który z podobną inicjatywą spotyka się w Mikołowie po raz pierwszy – Widać, że zmiana przyszła wraz z nowym burmistrzem. Wcześniej zajmowano się zupełnie innymi problemami i nie zwracano na nas uwagę – mówi pan Bolesław – To dobrze, że inwestuje się wreszcie nie tylko w dzieci, ale również ludzi starszych. W końcu każdego to kiedyś czeka! A co do Mikołowa, raczej jest przyjazny. Widziałem, że porobili ostatnio wiele placów rekreacyjnych, m.in. na Kamionce, z których mogą skorzystać wszyscy.

  – Nie było podobnych inicjatyw? To bzdury. W Mikołowie naprawdę jest, co robić. Jeżeli ktoś jest towarzyski i chce wyjść poza cztery ściany to znajdzie coś dla siebie. Trzeba szukać, a nie narzekać. Czasem wydaje mi się, że nawet młodzi nie mają tylu zajęć, co my! – tłumaczy pani Gabriela, która jest najlepszym przykładem aktywnego seniora. Od kilku lat uczęszcza do Klubu Puszystych. Stowarzyszenie liczy ok. 100 członków i działa od 17 lat. Na terenie Mikołowa działa wiele podobnych grup, m.in. Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

  – Spotykamy się regularnie w środy; ponadto organizujemy dzień kobiet, andrzejki, imprezy rocznicowe, a także jeździmy na kilkudniowe wycieczki. W sobotę wybieramy się do Międzybrodzia – zaznacza pani Gabriela.

  Razem z nią na 2. Dzień Seniora przyszła pani Stanisława. Nigdy nie zapisała się do lokalnej grupy zrzeszającej seniorów, ale sama równie aktywnie spędza czas. Basen, rower, a także siłownie na świeżym powietrzu w Łaziskach to jej żywioł – Właśnie takich siłowni brakuje mi u nas w Mikołowie. Poza tym jest wspaniale – podkreśla pani Stanisława.

  *Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
  * Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama