Siemianowiczanin dowódcą na Combat Alert

  Siemianowiczanin dowódcą na Combat Alert

  Bartłomiej Wortolec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wszystko zaczęło się w styczniu 2015 roku, kiedy Andrzej Ostrowski i Agata Dykta z zamiłowania do militariów i ASG stworzyli grupę Cicho Sza. Teraz Andrzej Ostrowski został nominowany na stanowisko dowódcy Koalicji Zachodu podczas zimowej edycji Combat Alert.
  Combat Alert to największe ogólnopolskie manewry proobronne

  Combat Alert to największe ogólnopolskie manewry proobronne ©Arya - Psy Wojny

  - Grupa obecnie liczy 11 osób i są to ludzie w różnym wieku. Tworzą go ludzie z pasją i zaangażowaniem, którzy posiadają uprawnienia w różnych dyscyplinach,. W naszych szeregach są m. in. uczniowie klas mundurowych, nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa, studenci kierunków medycznych oraz lekarz - mówi Grażyna Falisz, z Teamu Cicho Sza.

  Combat Alert to największe ogólnopolskie manewry proobronne, które odbywają się zarówno latem jak i zimą. Celem jest realizacja zadań na poligonie i pokonanie drużyny przeciwnej strzelając (również do siebie) z replik broni na plastikowe kulki. W zimowej edycji uczestnicy będą mieli do dyspozycji bojowe wozy piechoty czy czołgi, odbędą też szkolenia z dowódcami jednostek wojskowych. A to wszystko na poligonie wojsk lądowych w Orzyszu.

  Andrzej Ostrowski z Siemianowic Śląskich przygodę z CA rozpoczął w 2012 roku i od tamtej pory zdobywał doświadczenie w szeregach partyzantów. Teraz w zimowej edycji zostanie dowódcą Koalicji Zachodu.

  Dowódcę ze swoimi ludźmi można spotkać podczas imprez miejskich, festynów, czy pikników. Zawsze gotowi do działania, chętnie odpowiadają na pytania mieszkańców. Co więcej, wyznając wartości patriotyczne, brali udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, gdzie zaprezentowali się ze swoim nowym nabytkiem: samochodem marki Honker.

  Ostrowski pytany o plany Teamu na przyszłość odpowiada: przygotowanie się do realizacji zadań bojowych z wykorzystaniem samochodu, szkolenie ekipy z pierwszej pomocy oraz stałe podnoszenie umiejętności i zdobywanie wiedzy z taktyki zielonej.

  - Aby do nas dołączyć należy mieć 15 lat. Wymagamy przestrzegania zasad fair play, uczciwości- przyznania się, że zostało się trafionym. Jeśli chodzi o sprzęt to na początku można go od nas wypożyczyć. Później doświadczeni koledzy doradzą odpowiednią replikę; jednak na początku wystarczy używany karabin za ok 400 zł. Zakup profesjonalnej repliki to wydatek ok. 1500 zł- dodaje Grażyna Falisz z Teamu Cicho Sza.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama