Ważne
  Jak usprawnić swój mózg? Radzi prof. Jerzy Vetulani w...

  Jak usprawnić swój mózg? Radzi prof. Jerzy Vetulani w Tychach

  JOL

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Spotkanie z prof. Jerzym Vetulanim
  1/4
  przejdź do galerii

  Spotkanie z prof. Jerzym Vetulanim ©Mat. prasowe

  Jak usprawnić swój mózg? - temu tematowi będzie poświęcone pierwsze z czterech seminariów edukacyjno-rozwojowych w Tychach pod hasłem "Lepiej kochać, pracować i być". Gościem pierwszego spotkania będzie prof. Jerzy Vetulani, wybitny psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, a do tego jeden ze współtwórców... "Piwnicy Pod Baranami". Ma dziś 80 lat, znakomity umysł, a nade wszystko umiejętność mówienia ciekawie i przystępnie o rzeczach skomplikowanych, acz ważnych dla każdego z nas.
  Dlaczego myślimy? Dlaczego mózg prowadzi nas na manowce? Jak dbać o mózg, aby żyć długo i szczęśliwie? – na te i inne pytania odpowie największy polski znawca procesów zachodzących w mózgu, prof. Jerzy Vetulani z Krakowa, psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, jeden ze współtwórców „Piwnicy Pod Baranami”.

  Wykład odbędzie się 20 czerwca o godz. 16 w tyskiej mediatece. Wcześniej, od 12 do 15 przewidziane są warsztaty z prof. Vetulanim.


  Prof. Vetulani przyjedzie do Tychów na zaproszenie psycholog Justyny Rutkowskiej, która zainteresowała się nim po porywającej lekturze jego książki „Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg”.

  Na jego wykład w Krakowie przyjechałam przed czasem, a już tylko na schodach mogłam stać i to w ogromnym ścisku, nie słysząc ni słowa. Dopiero na pół godziny przed końcem udało mi się docisnąć do drzwi i w tych drzwiach można było dopiero cokolwiek usłyszeć. A kiedy po spotkaniu podeszłam do niego po autograf i kiedy dowiedział się, że jestem psychologiem, napisał mi: „Powodzenia w czytaniu myśli u ludzi”. A kiedy zapytałam go, jak być mądrym człowiekiem, odpowiedział: „Czy pani siebie uważa za głupią?”. „Nie”, opowiedziałam, na co on: „To proszę tak trzymać” - wspomina Justyna Rutkowska.

  Prof. Jerzy Vetulani jest mistrzem retoryki. Jego wykłady nie mają nic wspólnego z najeżonymi trudnymi pojęciami nudnymi wykładami innych naukowców. Profesor mówi obrazowo, przystępnie, zahaczając nawet o dowcip. W styczniu skończył 80 lat i jest żywym dowodem na to, jak można zachować jasność umysłu i radość życia, odpowiednio ćwicząc swój mózg.

  Książkę „Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg” napisał w zeszłym roku, w bieżącym powstały dwie: „Mózg i błazen” oraz „A w konopiach strach”.

  Od sześciu lat prof. Vetulani prowadzi własny blog, od pięciu – własny kanał na youtube.pl.

  Seminaria edukacyjno-rozwojowe "Lepiej kochać, pracować i być" w Tychach


  Wykład i warsztaty z prof. Vetulanim to pierwsze z czterech wydarzeń, jakie w Tychach zaplanowała Justyna Rutkowska. Drugim gościem – we wrześniu – będzie znany psycholog Wojciech Eichelberger (16.09), a tematem spotkania: myśl i ciało. Tematem październikowym (3.10) będzie odporność, listopadowym – nowotwory (12.11).

  Scenariusz spotkań będzie zawsze taki sam: wykład gościa głównego, warsztaty z nim, dwa warsztaty z innymi osobami i na zakończenie joga.

  Wykład prof. Vetulaniego kosztuje 55 zł, 3-godznne warsztaty z nim – 145 zł, 2 godziny warsztatów z innymi osobami – po 105 zł, joga – 20 zł.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama