Festiwal reggae w Wodzisławiu Śląskim: Dwie sceny i zabawa...

  Festiwal reggae w Wodzisławiu Śląskim: Dwie sceny i zabawa do rana [ZAPOWIEDŹ]

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Festiwal reggae w Wodzisławiu Śląskim: Dwie sceny i zabawa do rana [ZAPOWIEDŹ]
  1/19
  przejdź do galerii
  Wodzisław Śląski: Dziś rozpoczyna się festiwal reggae Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi. To największa tego typu darmowa impreza w Polsce. Będzie się działo!

  Wodzisław Śląski: Dwie sceny i zabawa do rana  Trudno sobie wyobrazić lato bez muzyki reggae w Wodzisławiu Śląskim. Nie inaczej będzie w tym roku. Dziś i jutro mieszkańcy i wielu przyjezdnych bawić się będzie podczas festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi. To 13. edycja imprezy.

  Ze względu na zły stan muszli koncertowej w parku miejskim, zabawę przeniesiono na stadion przy ul.
  Bogumińskiej. Dzięki temu uczestnicy festiwalu bawić się będą pod dwoma scenami. Na jednej odbywać się będą koncerty, a z drugiej słychać będzie muzykę soundsystemową. Co ciekawe, przy tej drugiej rozciągać się będzie plaża z leżakami i palmami.

  - Nowe miejsce organizacji reggae festiwalu w Wodzisławiu Śląskim daje nam również nowe możliwości, związane z awansem imprezy na wyższy poziom festiwalowy. Jestem przekonany, że zarówno miejsce imprezy, jak i tegoroczni wykonawcy sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wstęp jest wolny (to największy darmowy festiwal reggae w Polsce). W piątek wystąpią: Pozyton Sound (godz. 18), Shashamane (20), Vavamuffin (21.30), Tabu (23) i Zion Train (00.30). Natomiast w sobotę: Region (16), Roots Rockets (17), Bez Jahzgh (18.30), Habakuk (20), Mesajah (21.30), Grubson (23) i Dancehall Masakrah (00.30). Jak co roku do dyspozycji gości będzie również pole namiotowe. Znajdować się będzie za trybuną krytą stadionu.

  Na jego teren upoważnia opaska, która kosztuje 15 zł. Dzięki niej za darmo będzie można skorzystać z prysznica w sobotę i niedzielę, w godzinach od 8 do 12. Opaski dostępne będą w kasie przed wejściem głównym. - Na terenie z namiotami obowiązuje zakaz wnoszenia butelek i innych szklanych opakowań - zaznaczają organizatorzy.

  Pomyślano także rodzicach. Dla opiekunów i ich najmłodszych pociech przygotowane zostanie specjalne miejsce do karmienia i przewijania. W piątek i sobotę, od 14 do 22, czynny będzie także punkt informacyjny festiwalu wraz z informacją turystyczną (obok znajdzie się stoisko z pamiątkowymi koszulkami dedykowanymi tegorocznej imprezie). Nie zabraknie też stoisk gastronomicznych, w tym vege i stoisk handlowych. Dodatkową atrakcją będą warsztaty bębniarskie i szczudlarze.

  W tym roku osoby bawiące się na festiwalu ponownie będą mogły bezpłatnie wrócić do domów komunikacją miejską. Darmowe autobusy będą kursować późnym wieczorem każdego dnia imprezy z dworca (przy galerii).

  Obserwuj autora na Twitterze


  *Przejmująca historia Macieja Cieśli. To o nim mówił papież Franciszek
  *Ale burza! Samochody zatopione przy M1 w Czeladzi ZDJĘCIA + WIDEO
  *Tylko szaleniec mógłby się rzucić na tego policjanta ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama