Ważne
  Dzięki, Tramwaje

  Dzięki, Tramwaje

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wciąż kochamy tramwaje. Ale póki co - decyzja zapadła i 1 września znikają. Rankiem tego dnia wyjadą już autobusy.
  Wpisane w krajobraz Gliwic czerwone wagony na szynach kojarzą mi się z dzieciństwem i pierwszymi samodzielnymi wyprawami. Z tych lat pamiętam tylko czwórkę, którą jeździłam na pierwszą, wielką ekspedycję w tropiki - do palmiarni na końcu ulicy Zwycięstwa.

  I tę zazdrość, że tramwaj nie przejeżdża pod moim blokiem na odległym od centrum osiedlu. Bo jak dla tysięcy gliwiczan - nie była dla mnie środkiem codziennego transportu. Jednak żałowaliśmy tramwajów jednym głosem, wkurzaliśmy się, gdy wrzała dyskusja o ich likwidacji.

  Zgadzamy się - wciąż kochamy tramwaje. To się nie zmieniło. Ale póki co - decyzja zapadła i 1 września znikają. Rankiem tego dnia wyjadą już autobusy.


  Ale ten 1 września to też początek roku szkolnego i dla większości rodziców - ważniejszy niż komunikacyjne sentymenty i przepychanki jest komfort dziecka.

  Także psychiczny. Nasze dzieci - większe i mniejsze, często same - pojadą tym tramautobusem. Pierwszy raz właśnie do szkoły!

  Tyle się w tej dyskusji szafowało z jednej i z drugiej strony hasłami o dobru mieszkańców.

  A ja się pytam - w imieniu rodziców - konkretnie kto nas tak załatwił, że nie mogliśmy pojechać przed 1 września z dzieciakami tym autobusem i pokazać im, jak to teraz będzie? Dobrze myślę? Dzięki, Tramwaje!

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jsavJXxCwOfNWWJ

   fCOOPIQmOwXkUan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 28

   71SVJ4 qdfuzowbwdjv, [u**********lmvmfflzsrbf.com/]lmvmfflzsrbf[/url], [link=http://ymadyjwsnvie.com/]ymadyjwsnvie[/link], http://pvmgwulccdff.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama