Wybory 2014: W Wiśle o fotel burmistrza miejscowości walczy...

  Wybory 2014: W Wiśle o fotel burmistrza miejscowości walczy dwóch braci. Poloczek vs. Poloczek

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wybory 2014: W Wiśle o fotel burmistrza miejscowości walczy dwóch braci. Poloczek vs. Poloczek
  1/3
  przejdź do galerii
  W Wiśle o fotel burmistrza miejscowości walczy dwóch braci: Jan rywalizuje z Piotrem Pawłem. Nic dziwnego, że w górskiej miejscowości zaczęto teraz baczną uwagę zwracać na imiona
  Czegoś takiego chyba jeszcze nie grali, jak Polska długa i szeroka - w najbliższych wyborach samorządowych o fotel burmistrza Wisły walczy dwóch braci Jan Poloczek i Piotr Paweł Poloczek. Jan jest starszy, Piotr Paweł młodszy. Jeden raczej blondyn, drugi szatyn. Starszy już posmakował władzy, młodszy jeszcze nie. Który z nich wygra? Tego nawet najstarsi górale nie wiedzą. A może dwóch braci Poloczków pogodzi trzeci kandydat - obecny radny Tomasz Bujok? Pożyjemy, zobaczymy. Na razie mieszkańcy miejscowości, jak nigdy dotąd, zaczęli zwracać uwagę na imiona, zwłaszcza wśród tych, którzy chcą rządzić wiślańskimi góralami. Jest wesoło.

  Brat mnie zaskoczył swoją decyzją


  Byłem zaskoczony, kiedy dowiedziałem się, że brat zamierza kandydować - nie ukrywa starszy z braci, 58-letni Jan Poloczek, obecny burmistrz Wisły, który Perłą Beskidów rządzi w sumie już trzecią kadencję (miał 4-letnią przerwę w latach 2006-2010, kiedy to burmistrzem był Andrzej Molin).

  Pytany, jak traktuje wyborczą rywalizację z młodszym bratem nie jest skory do odpowiedzi.

  - Jako urzędującemu burmistrzowi bardzo trudno mi komentować ten wątek rodzinny. Ocenę pozostawiam wyborcom. Mam nadzieję, że wygra ten, kto przedstawi wiś-lanom rzeczywisty plan działania, a ja, urzędując trzecią kadencję, gwarantuję skuteczne działanie - mówi Jan Poloczek.

  Młodszy mówi, że starszy jest "wypalony"  Piotr Paweł Poloczek ma 50 lat. Z wykształcenia jest magistrem leśnictwa. Z żoną prowadzi ośrodek w Wiśle, działa w Wiślańskiej Organizacji Turystycznej, jest jednym z założycieli cieszyńskiego stowarzyszenia agroturystycznego "Natura". Startuje na burmistrza z komitetu Wisła 2014.

  - Bardzo długo zastanawiałem się czy wystartować. Już cztery lata temu poważnie myślałem o kandydowaniu. Jednak wtedy mój brat, po czteroletniej przerwie, ponownie zdecydował się wystartować. Mówił, że ostatni raz na to stanowisko, więc wtedy się wycofałem - mówi Piotr Paweł Polo-czek. I dodaje: - Teraz przyszedł czas, by wprowadzić w Wiśle nowe pomysły. Po trzech kadencjach brat jest "wypalony". Wydaje mi się, że powinniśmy się otworzyć na nowe inicjatywy, nową energię i to główna przyczyna mojego kandydowania - tłumaczy młodszy Poloczek.

  Czy uprzedzał brata, że będzie kandydował, czy rozmawiał z nim o kampanii i wyborach? - To rodzinne sprawy - ucina Piotr Paweł Poloczek.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polak potrafi

   Stary hanys (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Tego jeszcze nie tylko w Polsce nie bylo ale i na calym swiecie ,polaczki !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hehe

   Biała to Małopolska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   czyli Ślązacy cieszyńscy to wg ciebie Polacy? To odejście od ortodoksji śląskiej.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama