Kto ostrzelał podstawówkę w Katowicach? To już drugi raz?...

  Kto ostrzelał podstawówkę w Katowicach? To już drugi raz? [AKTUALIZACJA]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kto ostrzelał podstawówkę w Katowicach? To już drugi raz? [AKTUALIZACJA]

  ©arc dz

  W Szkole Podstawowej nr 59 na katowickim osiedlu Tysiąclecia lekcje odbywają się normalnie. Nie oznacza to jednak absolutnego spokoju. Bo chociaż dyrekcja placówki uspokaja, to w jednej z sal lekcyjnych cały czas trwa śledztwo. Być może padły tu strzały z broni. Ślady w szybach na to wskazują. Zauważono je dwukrotnie - w grudniu oraz przed kilkoma dniami.
  Kto ostrzelał podstawówkę w Katowicach? To już drugi raz? [AKTUALIZACJA]

  ©arc dz

  AKTUALIZACJA, GODZ. 15:10

  - Za pierwszym razem do placówki wysłaliśmy dzielnicowego, ale nie znam szczegółów. Pod koniec ubiegłego tygodnia, po otrzymaniu zgłoszenia dyrekcji, rozpoczęliśmy śledztwo - mówi Jacek Pytel, rzecznik prasowy KMP w Katowicach.

  Pierwsze zgłoszenie było 16 grudnia ub. roku. Kolejne - 12 stycznia. Wtedy do akcji wkroczyła policja. Jednak ta nie wie jeszcze, skąd ślady w szybach. Jedna z hipotez wskazuje, że być może padły tu strzały z wiatrówki. Mówi się o tym, że być może oddano je z sąsiedniego budynku.

  - Na miejscu nie znaleźliśmy śrutu - dementuje Pytel. - Równie dobrze mógł ktoś rzucać kamieniami lub strzelać z procy - zakłada.

  Dyrekcja placówki apeluje o spokój. - W sali nie odbywają się lekcje, ale w pozostałych tak - mówi Bożena Wall. wicedyrektorka katowickiej SP nr 59. - Policja nie wydała takiego zakazu - dodaje.

  Bożena Wall nie potrafi jednak wyjaśnić, co dokładnie stało się w feralnej sali. - Rozmawialiśmy z nauczycielką, która prowadziła tam lekcje. One nie zauważyła niczego niepokojącego oprócz tego, że w szybach są dziury - twierdzi.


  Nie wiadomo, czy strzały z wiatrówki, czy po prostu zwykły akt wandalizmu był przyczyną dewastacji w Szkole Podstawowej nr 59 na katowickim osiedlu Tysiąclecia.

  W budynku szkoły zostały wybite trzy szyby. Policja twierdzi, że mogło się to stać w wyniku strzałów oddanych z wiatrówki, ale równie dobrze szyby mógł zbić ktoś rzucając kamieniem, czy strzelając z procy. - Nie wiadomo tego dokładnie - mówi Jacek Pytel, rzecznik prasowy KMP w Katowicach.

  Na szczęście nikomu nic się nie stało. W sprawie okoliczności zdarzenia skontaktowaliśmy się ze szkołą. Niestety dyrekcja nie miała dla nas czasu, a w sekretariacie dowiedzieliśmy się, że i tak nie uzyskamy żadnych informacji, bo do ich udzielania upoważniona jest wyłącznie policja.

  Jedna z przyjętych w śledztwie hipotez zakłada, że w kierunku szkoły strzelano z wiatrówki, ze stojącego w jej pobliżu bloku.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TOP 10 NAJZABAWNIEJSZYCH ŚLĄSKICH SŁÓW
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
  KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ??

   sznuper (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 69 / 79

   Jeszcze nic nie wiadomo ,a już wiadomo.Waqżne ,żeby była jeśli nie sensacja ,to przynajmniej sensacyjny tytuł i nic nie wyjaśniający f e e lietonik !Zarówno proca jak i wiatrówka pozostawia ślady...rozwiń całość

   Jeszcze nic nie wiadomo ,a już wiadomo.Waqżne ,żeby była jeśli nie sensacja ,to przynajmniej sensacyjny tytuł i nic nie wyjaśniający f e e lietonik !Zarówno proca jak i wiatrówka pozostawia ślady .Przy trzykrotnym " przestępstwie " ,coś musiałoby pozostać . Można również pośięcić czwarte okno i spróbować wiatrówką z "pobliskiego bloku" stłuc szybę . Wynik byłby 100% , a szyba cała .
   Jeżeli jednak chodzi o sensacje to tłusty tytuł :
   KOLEJNA STRZELANINA W KATOWICACH ! !zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama