Wieliczka czeka na Was do piątku

  Wieliczka czeka na Was do piątku

  Justyna Krzyśków

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mamy dobrą wiadomość dla tych z Państwa, którzy jesienią dostali od nas vouchery umożliwiające zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce za jedyne 5 zł. Można je wykorzystać do piątku (6 kwietnia). Vouchery były dostępne w ramach wspólnej akcji Dziennika Zachodniego i Kopalni Soli w Wieliczce .
  Od 29 marca w kopalni trwa już sezon letni. Zapowiada się on niezwykle atrakcyjnie. Nowością jest m.in "Trasa Górnicza - przygoda i wyzwanie", gdzie goście będą mogli przejść starymi górniczymi korytarzami. Dla zwiedzających dostępne są m.in komory i chodniki o egzotycznie brzmiących nazwach: Boczaniec, Rzepki, Tanecznica, Zamtus, Gospoda, Fortymbark, Janik oraz Srotyk.

  Już od maja możliwy będzie nocleg 125 metrów pod ziemią.
  W komorze Słowackiego przygotowano dla gości 48 miejsc wypoczynkowych. Będą mogli 0ni skorzystać tam ze stanowisk multimedialnych, gier komputerowych i zręcznościowych. Noc w komorze Słowackiego może być znakomitym odpoczynkiem po pełnej atrakcji wędrówce solnym szlakiem. Wśród propozycji są bowiem pakiety łączące różne formy zwiedzania z podziemnym noclegiem. I tak, grupy szkolne mogą ruszyć na zwiedzanie z przewodnikiem tras turystycznych: "Odkrywamy Solilandię", "Śladami legend", "Zostań Eksploratorem kopalnianych głębi", "Wiedza na wagę soli", zaś dorośli mogą się wybrać w trasę "Podziemna Eskapada", "Zwiedzanie kopalni nocą") z podziemnym noclegiem.

  Dobrą zabawę zapewni również rejs po solankowym jeziorze. Z pokładu podziemnego promu doskonale widać piękną drewnianą obudowę komory Józefa Piłsudskiego. Osoby z artystycznym zacięciem mogą skorzystać ponadto z warsztatów rzeźbienia w soli. Z kolei na miłośników sztuki nieco innej, bo kulinarnej będą czekały kulinarne warsztaty organizowane pod ziemią lub na powierzchni w Hotelu Grand Sal.

  Wybierający się do Wieliczki powinni pamiętać, że od 1 kwietnia zmieniły się godziny otwarcia kopalni. Jest ona czynna od 7.30 do 19.30. Bilet można kupić nie tylko w kasie, ale też za pośrednictwem internetu. Wejściówki można kupić nie później niż 5 dni i nie więcej niż 30 dni przed planowaną datą zwiedzania.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *Katastrofa busa na S69 w Przybędzy - fakty, opinie WIDEO i ZDJĘCIA
  *Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama