Rybnik: Pielęgniarki zaostrzyły protest i już nie głodują na...

  Rybnik: Pielęgniarki zaostrzyły protest i już nie głodują na zmianę

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Protest rotacyjny trwał w lecznicy przez dwa tygodnie

  Protest rotacyjny trwał w lecznicy przez dwa tygodnie ©Barbara Kubica

  Protest pielęgniarek w Rybniku. Za 2-3 dni, kiedy pielęgniarki nie będą już w stanie wykonywać pracy, mogą zostać wstrzymane wszystkie zabiegi planowe.
  Protest rotacyjny trwał w lecznicy przez dwa tygodnie

  Protest rotacyjny trwał w lecznicy przez dwa tygodnie ©Barbara Kubica

  Protestujące od ponad dwóch tygodni w rybnickim szpitalu pielęgniarki, wczoraj zaostrzyły protest. Panie zrzeszone w Związku Zawodowym Pracowników Bloku Operacyjnego Anestezjologii i Intensywnej Terapii nie odeszły wprawdzie od łóżek pacjentów, ale od wczoraj strajk nie ma już charakteru rotacyjnego. A właśnie to sprawiało, że szpital mimo protestu pracował praktycznie normalnie - działał Szpitalny Oddział Ratunkowy, działały sale operacyjne, a większość nawet planowanych operacji była wykonywana na bieżąco. Ale z tym już koniec.

  - Skoro dyrekcja nie potrafiła docenić tego, iż zapewniałyśmy cały czas mimo protestu obsadę ,,ostrodyżurową”, że wykonywałyśmy większość zabiegów planowych, to musimy zacząć działać - mówiła nam wczoraj Wiesława Frankowska, szefowa Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego Anestezjologii i Intensywnej Terapii w rybnickim szpitalu.

  Jakie skutki zaostrzenie strajku będzie miało dla pacjentów? Przez 2-3 dni lecznica będzie jeszcze pracowała normalnie. Problem może się pojawić w środę lub czwartek, gdy strajkujące panie nie będą już w stanie wykonywać swoich obowiązków.

  Do tej pory było bowiem tak, że zapewniona była tzw. obsada ,,ostrodyżurowa”, wykonywano większość zaplanowanych zabiegów. Te z pań, które pracowały i jednocześnie głodowały, po 2-3 dniach szły na zwolnienie lekarskie, a zastępowały je koleżanki. Po kolejnych 2-3 dniach panie wracały ze zwolnienia i zastępowały kolejne strajkujące, które źle się czuły. Rotacja byłą spora. Jednego dnia głodówkę podejmowało 9 pań, następnego np. 20.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .....

   liz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   dalej nikt nie zdaje sobie sprawy że NIE MA PIELĘGNIAREK i na pewno nie zaleje nas fala piel z ukrainy czy chin ......

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo Dziewczyny !!!

   michał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wiesia! Patrz na komentarz Sieronia! Pisz szybko wniosek do Centrum Zarządzania Kryzysowego (adres znajdziesz w internecie) o przygotowanie ewakuacji i zmianę systemu ratownictwa na uwzględniający...rozwiń całość

   Wiesia! Patrz na komentarz Sieronia! Pisz szybko wniosek do Centrum Zarządzania Kryzysowego (adres znajdziesz w internecie) o przygotowanie ewakuacji i zmianę systemu ratownictwa na uwzględniający brak możliwości wykonywania zabiegów przez Wasz szpital. Jednocześnie napisz dyrektorce, że chcesz z nią rozmawiać o możliwych metodach zabezpieczenia pacjentów. Musisz teraz chronić "swój tyłek"! Pozbieraj oświadczenia od dziewczyn, że głodują na własne ryzyko, z pełna świadomością i ... wbrew zaleceniom Komitetu Strajkowego!!! Jesli tego nie będziesz miała, to usłyszysz zarzut prowadzenia strajku z narazeniem życia i zdrowia strajkujących lub co najmniej na prowadzenie go niezgodnie z ustawą.
   Pozdrawiam!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hipokryzja decydentów nie ma granic

   nel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   teraz, kiedy te pielęgniarki potrzebują ich pomocy, to zostają odesłane z kwitkiem, ale wystarczy, że od któregoś z nich ojciec/matka/dziadek/babcia/itd znajdzie się w szpitalu, to od razu kierują...rozwiń całość

   teraz, kiedy te pielęgniarki potrzebują ich pomocy, to zostają odesłane z kwitkiem, ale wystarczy, że od któregoś z nich ojciec/matka/dziadek/babcia/itd znajdzie się w szpitalu, to od razu kierują swoje kroki do dyżurki i oznajmiają, że na oddział właśnie został przyjęty ich członek rodziny i trzeba się nim zająć lepiej niż innymi. W takich chwilach można mieć tylko ochotę im odpowiedzieć: I .... mnie to obchodzi! Gdzie byłeś/byłaś gdy mówiłyśmy, że jest nas za mało, że marnie zarabiamy, że nie ma norm zatrudnienia pielęgniarek. Jak mamy zapewnić opiekę, kiedy na 1 pielęgniarkę przypada 20 pacjentów.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dyrekcja sama sobie zaprzecza

   nel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   skoro praca tych strajkujących pielęgniarek jest tak mało znacząca, to dlaczego trzeba przesuwać lub zrzucać zabiegi?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zmiana

   ano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Szanowne Panie pielęgniarki nowa Pani Premier Szydło z pewnością spełni wasze postulaty więc po co tracić zdrowie i czas

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama