Prezydent Żor niewinny. Prawomocny wyrok sądu

  Prezydent Żor niewinny. Prawomocny wyrok sądu

  Katarzyna Śleziona-Kołek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prezydent Żor niewinny. Prawomocny wyrok sądu
  Zakończyła się trwająca blisko 3,5 roku sprawa prezydenta Żor. Wczoraj sąd w Rybniku uniewinnił Waldemara Sochę, oddalając wszystkie zarzuty.
  Prezydent Żor niewinny. Prawomocny wyrok sądu
  Szczególnej ulgi nie czuję. Tyle złego, ile ta „dęta” sprawa zrobiła mnie i mojej rodzinie, ile zdrowia straciłem, tego nic mi nie naprawi. Dziękuję tym, którzy zawsze wierzyli w moją niewinność - powiedział nam wczoraj Waldemar Socha, prezydent Żor, krótko po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego przez sąd drugiej instancji.

  Sąd Okręgowy w Gliwicach Ośrodek Zamiejscowy w Rybniku zmienił wyrok sądu pierwszej instancji - Sądu Rejonowego w Żorach, który 20 stycznia tego roku uznał, że Socha zataił posiadanie działki przy ul.
  Owocowej w Żorach i zaniżył wartość nieruchomości z 660 na 400 tys. zł w oświadczeniach majątkowych za lata 2006-2007. - Żorski sąd wyciągnął błędne wnioski - mówiła wczoraj Aleksandra Odoj-Jarek, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach, uzasadniając wyrok uniewinniający. - Treść wyjaśnień złożonych przez oskarżonego do protokołu 27 listopada 2007 r. w urzędzie skarbowym przekonuje o braku zamiaru zatajenia posiadania nieruchomości - mówiła pani sędzia.

  Przypomnijmy, że sprawa prezydenta Żor ciągnęła się od 19 czerwca 2012 r. O nieprawidłowościach w maju 2011 r. donieśli do prokuratury agenci z CBA i postawili Sosze siedem zarzutów. Prokuratura z Wodzisławia wysłała akt oskarżenia pod koniec września 2011 r. do sądu w Żorach. Prezydentowi postawiono trzy zarzuty. Żorski sąd uznał 14 maja 2013 r., że prezydent zaniżył wartość nieruchomości i nie wykazał posiadania działki w oświadczeniu. Wyrok ten 8 maja 2014 r. uchylił Sąd Okręgowy w Gliwicach. Sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia do żor-skiego sądu, który 20 stycznia 2015 r. podtrzymał dwa zarzuty. Do sądu drugiej instancji wpłynęła ponowna apelacja obrońców prezydenta. Wyrok uniewinniający zapadł wczoraj. Jest prawomocny.


  *Firmy pogrzebowe z woj. śląskiego umierają przez długi
  *Nowi posłowie i senatorowie z woj. śląskiego ZOBACZ
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *PiS chce zlikwidować gimnazja i obowiązek szkolny 6-latków REFORMA SZKOLNA

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komu służy polskie prawo?

   Józef Brzozowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Prezydent Żor, człowiek majętny, obeznany z prawem urzędnik, mający do dyspozycji prawnika, włóczony jest po sądach przez kilka lat i na końcu okazuje się że jest niewinny. Okazuje się że sąd...rozwiń całość

   Prezydent Żor, człowiek majętny, obeznany z prawem urzędnik, mający do dyspozycji prawnika, włóczony jest po sądach przez kilka lat i na końcu okazuje się że jest niewinny. Okazuje się że sąd wyciągnął błędne wnioski.

   Prezydent miasta, ma większe możliwości do obrony niż przeciętny obywatel.

   Co ma zrobić zwykły człowiek, który nie czuje się winny, domyśla się że sąd „wyciąga błędne wnioski”, ale nie ma pieniędzy na dobrego obrońcę, ani odpowiedniej wiedzy by się bronić? Przyjąć z pokorą wyrok jakiegoś niedouczonego prawnika i ponosić koszty czyjejś głupoty lub złośliwości?
   Prawo, które nie traktuje wszystkich obywateli równo to jest dno, nie prawo.

   I jest tu jeszcze drugie dno. Jak prezydent Żor będzie się starał o odszkodowanie za stracony czas i pomówienia, bo przecież sądzenie prezydenta było głośne (niewinnych panie, nie ciągają do sądu), i Sąd Okręgowy przyzna mu odszkodowanie, to kto właściwie poniesie koszty tego odszkodowania, ten co „wyciągnął błędne wnioski”, czy podatnicy? Kasjerka w sklepie się pomyli, zrobi manko to odpowiada za to, dlaczego sędzia jak się pomyli, to odpowiada za niego społeczeństwo?

   Nie chowam się za krzakiem, świadomy – mam nadzieję – obywatel.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama