Exact Systems Hemarpol - Bogdanka LUK Lublin: Częstochowianie nie wykorzystali szansy na zapewnienie utrzymania ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Dawid Wygas
Dawid Wygas
Częstochowscy kibice dopingowali Exact Systems w meczu z LUK Lublin  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Częstochowscy kibice dopingowali Exact Systems w meczu z LUK Lublin Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Dawid Wygas
To była siatkarska Wielka Sobota w PlusLidze. Jako ostatni tego dnia na parkiet wybiegli siatkarze w Częstochowie, gdzie Exact podejmował ekipę z Lublina. Goście udanie odegrali się za porażkę na własnym parkiecie wygrywając bez straty seta. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Exact Systems Hemarpol Czestochowa - Bogdfanka LUK Lublin.

Exact przegrywa i jeszcze poczeka na zapewnienie utrzymania

Częstochowianie mieli szansę w przypadku jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w tym spotkaniu zapewnić sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak od początku spotkania było wiadomo, że wyżej notowany rywal postawi twarde warunki.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnych ciosów z obu stron. Zacięta walka utrzymywała się do połowy seta, od tego momentu zespół z Lubelszczyzny zaczął odskakiwać, wygrywając 19:25.

W drugiej partii gospodarze byli cieniem samych siebie, nie pomagały nawet zmiany trenera Leszka Hudziaka, który dał pograć swoim rezerwowym. Doskonała dyspozycja skrzydłowych, którzy otrzymywali bardzo dobre piłki od Marcina Komendy pozwoliła zwyciężyć do 16.

Trzeci set to najwięcej emocji w Hali Sportowej Częstochowa, jednak ponownie w końcówce więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni i dopisali 3 punkty do ligowej tabeli.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU EXACT SYSTEMS CZĘSTOCHOWA - BOGDANKA LUK LUBLIN

Częstochowianie cały czas nie są pewni utrzymania. Główny "faworyt" do spadku zespół z Radomia, musiałby wygrać oba spotkania za 3 punkty, a częstochowianie nie mogliby zdobyć żadnego, aby ten scenariusz się spełnił. Przytaczając piłkarskie powiedzenie: "Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe...", dlatego częstochowianie potrzebują punktu, aby nie musieć patrzeć na poczynania zespołów z Radomia i Lubina.

Przed gośćmi pojedynek z Resovią, a zespół z Częstochowy uda się na mecz wyjazdowy do Gdańska.

MVP: Damian Schulz (Bogdanka LUK Lublin)

Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Bogdanka LUK Lublin 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Dawid Dulski, Bartłomiej Janus, Byron Keturakis, Damian Kogut, Rafał Sobański, Bartosz Schmidt, Marcin Jaskóła (libero) oraz Aymen Bouguerra, Mateusz Borkowski, Oskar Espeland, Tomasz Kowalski, Kaleb Jenness (libero).

Bogdanka LUK Lublin: Tobias Brand, Marcin Kania, Marcin Komenda, Jan Nowakowski, Damian Schulz, Jakub Wachnik, Thales Hoss (libero) oraz Alexandre Ferreira, Mateusz Malinowski, Maksym Kędzierski (libero)