GKS 1962 Jastrzębie - Rozwój Katowice 1:0. Wychowanek katowiczan dał wygraną beniaminkowi z Jastrzębia

GKS 1962 Jastrzębie wygrał z Rozwojem Katowice 1:0
GKS 1962 Jastrzębie wygrał z Rozwojem Katowice 1:0 fot. Tomasz Błaszczyk/rozwoj.info.pl.
Piłkarze GKS 1962 Jastrzębie w sparingowym meczu rozegranym na własnym stadionie pokonali Rozwój Katowice 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 22 minucie gry Adam Żak. 24-letni napastnik jest wychowankiem Rozwoju, który w czerwcu przeniósł się do Jastrzębia i zapewnił beniaminkowi Nice 1. Ligi pierwszą wygraną w letnim okresie przygotowawczym. Rozgrywki I i II ligi ruszają już za dwa tygodnie.

To był drugi letni sparing jastrzębia. W pierwszym przegrali z Rakowem Częstochowa, a teraz uporali się z II-ligowym Rozwojem, z którym jeszcze niedawno rywalizowali w II lidze. W środę podopieczni trenera Jarosława Skrobacza zmierzą się jeszcze z MKS Kluczbork, a za tydzień z Garbarnią Kraków. Rozgrywki Nice 1. Ligi GKS 1962 Jastrzębie zainauguruje 21 lipca meczem z Wigrami Suwałki na własnym stadionie.

W meczu z Rozwojem jedyny gol padł w 22 minucie. Jastrzębianie sprytnie rozegrali swój pierwszy rzut rożny w tym meczu i dośrodkowali w pole karne, a tam Adam Żak zrobił użytek ze swoich 184 cm wzrostu i głową skierował piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą szansę na podwyższenie wyniku miał Dawid Weis, który groźnie przymierzył z dystansu.

O ile pierwsza połowa była wyrównana, o tyle po zmianie stron przewaga gospodarzy była już wyraźna. Znakomitej okazji nie wykorzystał Kamil Adamek, a Uderzenie Farida Alego obronił bramkarz katowiczan Bartosz Soliński.

Rozwój rozegrał drugi letni sparing i doznał drugiej porażki, bo przed tygodniem uległ drużynie ROW Rybnik. Co więcej w żadnym z tych spotkań katowiczanie nie zdobyli bramki, więc nic dziwnego, że na zgody trwają poszukiwania napastnika. Obaj testowani w meczu z Jastrzębiem zawodnicy grali na tej własnie pozycji i mieli swoje okazje do zdobycia bramki, ale chybiali celu.

GKS 1962 Jastrzębie – Rozwój Katowice 1:0 (1:0)
Bramka
Adam Żak (22-głową)

GKS 1962 Jastrzębie Drazik – Mazurkiewicz, Pacholski, Kawula, Weis, Semeniuk, Jaroszek, K. Gancarczyk, Szczęch, Dzida, Żak oraz Adamek, Trąd.
II połowa: Szelong – Kulawiak, Kawula, Szymura, Gojny, Zajączkowski, Spychała, Skórecki, Ali, Jadach, Adamek.

Rozwój Katowice Golik – Paszek, Dudek, Gałecki, S. Gancarczyk, Łączek – Wróbel, Baranowicz, Kuliński, Kamiński – zawodnik testowany 1.
II połowa: Soliński – Kaletka, Barwiński, Gałecki (61. Dudek), S. Gancarczyk, Łączek (63. Paszek) – Mońka, Lazar, Kuliński (71. Wróbel), Wrzesień – zawodnik testowany 2.