GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 5:2. Pierwsze starcie w play off dla mistrza Polski ZDJĘCIA

Śląskie derby pomiędzy GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie przyniosły sporo emocji  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Śląskie derby pomiędzy GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie przyniosły sporo emocji Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Michał Chwieduk/polskihokej.eu
W pierwszym meczu play off rozegranym 23 lutego hokeiści GKS Katowice pokonali JKH GKS Jastrzębie 5:2. Śląskie derby w ćwierćfinale Polskiej Hokej Ligi miały być bardzo zacięte i faktycznie dostarczyły kibicom w Satelicie sporych emocji, choć mistrzowie Polski prowadzili w nich już 3:0. Gra toczy się do czterech zwycięstw, a kolejne spotkanie tych drużyn zaplanowano 24 lutego o godz. 18.30 w Katowicach.

Hokeiści GKS Katowice rywalizację w tegorocznym play off zaczęli od zwycięstwa. Obrońcy tytułu mistrzowskiego w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym PHL pokonali brązowych medalistów poprzedniego sezonu JKH GKS Jastrzębie.

Podopieczni trenera Roberta Kalabera wygrali trzy ostatnie spotkania sezonu zasadniczego z katowiczanami, lecz play off rządzi się swoimi prawami i w nim goście z Jastrzębia w połowie spotkania w Satelicie przegrywali już 0:3.

Spory wpływ na wynik śląskich derbów miały fatalne błędy Bence Balizsa w I tercji. Węgierski bramkarz miał udział w obu golach gospodarzy strzelonych w premierowej odsłonie.

Najpierw próbując dalekim podaniem uruchomić akcję nabił Patryka Krężołka krążkiem i ten wtoczył się do siatki. Drugi gol padł po strzale Juraja Simka, który uderzył zza bramki i odbił gumę od pleców golkipera JKH.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - JKH GKS JASTRZĘBIE

Doświadczony Słowak ze szwajcarskim paszportem kolejną bramkę zdobył w II tercji dobijając z bliska strzał Mateusza Rompkowskiego odbity przez Balizsa. Chwilę później wynik mógł podwyższyć Brandon Magee, ale po dotknięciu krążka przez Kanadyjczyka krążek trafił w słupek.

Jastrzębianie odpowiedzieli trafieniem Kamila Górnego w zamieszaniu podbramkowym. Sędziowie przeanalizowali całą akcję na wideo zanim uznali gola doświadczonego obrońcy. Po bramce Łotysza Eriksa Sevcenko strzelonej, gdy obie drużyny grały w 4-osobowych składach goście złapali kontakt z katowiczanami.

Ostatnia tercja znów należała jednak do podopiecznych trenera Jacka Płachty. Mistrzowie Polski strzelili w niej kolejne dwie bramki i przypieczętowali swoją wygraną. Najpierw na listę strzelców wpisał się Szwed Hampus Olsson, a później błąd defensywy JKH wykorzystał Fin Matias Lehtonen.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
1:0 Patryk Krężołek (6), 2:0 Juraj Simek (20), 3:0 Juraj Simek (29), 3:1 Kamil Górny (30), 3:2 Eriks Sevcenko (35), 4:2 Hampus Olsson (42), 5:2 Matias Lehtonen (53)