GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 ZDJĘCIA Mistrz Polski wraca na zwycięską ścieżkę

GKS Tychy pokonał Podhale 4:2  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
GKS Tychy pokonał Podhale 4:2 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. arkadiusz gola
Hokeiści GKS Tychy w 14. kolejce Polskiej Hokej Ligi pokonali Tauron Podhale Nowy Targ 4:2. Mistrz Polski po piątkowej porażce w Katowicach wrócił na zwycięską ścieżkę. Zobaczcie zdjęcia z meczu PHL GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ.

GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ 4:2. Mistrz Polski wraca na zwycięską ścieżkę

Zwycięską serię tyszan po dziewięciu kolejnych wygranych przerwał w piątek GKS Katowice. Dziś mistrzowie Polski wrócili na zwycięską ścieżkę pokonując na Stadionie Zimowym Podhale prowadzone przez byłego szkoleniowca mistrzów Polski Andrija Gusowa.

Zwycięstwo nad Szarotkami nie przyszło wcale łatwo. Gospodarze pierwszego gola strzelili dopiero pod koniec I tercji, gdy fatalny błąd Przemysława Odrobnego wykorzystał Jean Dupuy trafiając do siatki z ostrego kąta. Podhale wyrównało na początki II tercji, gdy Emil Svec wykorzystał okres gry w przewadze. Chwilę później na ławkę kar powędrował jednak zawodnik gości i tym razem grający z piątkę tyszanie strzelili gola broniącym się w czwórkę nowotarżanom, a tym, który posłał krążek do siatki był Alex Szczechura.

Pod koniec II tercji gospodarze powiększyli przewagę, gdy Ładnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał si Jarosław Rzeszutko. Na początku ostatniej odsłony podopieczni trenera Krzysztofa Majkowskiego zdobyli czwartego gola. Na listę strzelców wpisał się po indywidualnej akcji Szymon Marzec, który przejechał z krążkiem niemal przez całe lodowisko. Ostatnim, który wcześniej dotknął krążka był John Murray i to właśnie bramkarzowi tyszan zapisano asystę przy tym trafieniu.

Podhale przez 54 sekundy broniło się w trójkę i zdołało przetrwać podwójne osłabienie. Później drugą bramkę dla gości strzelił Czech Svec i w końcówce tyszanie przeżywali ciężkie chwile - zwłaszcza gdy na ławkę kar powędrował Jason Seed. GKS przetrwał jednak szturm gości i umocnił się na czele tabeli Polskiej Hokej Ligi.

GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
1:0 Jean Dupuy (19), 1:1 Emil Svec (21), 2:1 Alex Szczechura (23), 3:1 Jarosław Rzeszutko (39), 4:1 Szymon Marzec (42), 4:2 Emil Svec (49)

Kary Tychy - 12 minut, Podhale - 14 minut

GKS Tychy Murray – Havlik, Bizacki; Gościński, Komorski, Jeziorski – Seed, Kotlorz; Witecki, Galant, Marzec – Pociecha, Ciura; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Kogut, Gruźla, Krzyżek, Rzeszutko, Dupuy.