I liga: GKS Bełchatów - Rozwój Katowice 0:2 [RELACJA LIVE] Podróż sentymentalna kapitania Wróbla

Rozwój Katowice
Rozwój Katowice Lucyna Nenow / Polska Press
GKS Bełchatów - Rozwój Katowice 0:2 Patryk Kun strzela w 17 minucie. Bartosz Jaroszek podwyższył na 0:2 w 43. min. TRANSMISJA NA ŻYWO ONLINE Dziś piłkarze Rozwoju Katowice wygrali w Bełchatowie ligowy mecz z tamtejszym GKS-em.

GKS BEŁCHATÓW - ROZWÓJ KATOWICE ONLINE LIVE NA ŻYWO

- Potrzebna nam seria zwycięskich meczów. Tylko punktując w kolejnych meczach możemy myśleć o utrzymaniu się w I lidze – mówił przed meczem trener Rozwoju Mirosław Smyła, a jego podopieczni postanowili wcielić słowa swojego szkoleniowca w czyn.

Pierwszą bramkę Rozwój strzelił w Bełchatowie już po kwadransie gry. Goście wykorzystali, że na mokrej murawie poślizgnął się Seweryn Michalski. Patryk Kun popędził sam na bramkę GKS minął bramkarza gospodarzy i spokojnie umieścił piłkę w siatce.
Drugi gol padł tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Wróbla najwyżej w polu karnym GKS wyskoczył Bartosz Jaroszek i nie dał szans bramkarzowi rywali Pawłowi Lenarcikowi.

Mecz nie był wielkim widowiskiem, ale przed przerwą to grający z kontry goście mieli jeszcze okazje do podwyższenia wyniku. Na bramkę gospodarzy groźnie strzelali Joshua Kayode Balogun i Adam Czerkas. Po stronie bełchatowian bliski doprowadzenia do remisu był Cezary Demianiuk, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił wprost w Bartosza Solińskiego.

Po przerwie bełchatowianie dążyli do zmiany wyniku, lecz ich ataki były zbyt niemrawe, by przyniosły efekt. Najbliższy zdobycia honorowej bramki rezerwowy Jakub Serafin, lecz jego strzał pewnie obronił Soliński. Bramkarz katowiczan poradził sobie również w sytuacji sam na sam z Hieronimem Gierszewskim.

Zadowolony z prowadzenia Rozwój skupiał się głównie na obronie, ale od czasu do czasu też miał swoje szanse. Po kolejnym rzucie rożnym Wróbla minimalnie niecelnie głową strzelał Czerkas, a rezerwowy Robert Tkocz przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.

GKS Bełchatów – Rozwój Katowice 0:2 (0:2)

Bramki 0:1 Patryk Kun (16), 0:2 Bartosz Jaroszek (43)

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)
Żółte kartki: Flis, Kuban (Bełchatów) – Balogun, Cholerzyński (Rozwój)
Widzów 1.830

Bełchatów: Lenarcik – Witasik, Michalski, Klemenz, Flis – Rachwał (C) (58. Serafin), Kuban, Bartosiak (58. Gierszewski), Papikyan – Demianiuk, Flaszka (79. Stanisławski).

Rozwój: Soliński – Raul Gonzalez, Menzel, P. Gałecki (70. M. Gałecki), Winiarczyk – Wróbel, Cholerzyński, Jaroszek, Kun – Balogun (64. Tkocz), Czerkas (88. Kozłowski).

WYNIK MECZU GKS BEŁCHATÓW - ROZWÓJ KATOWICE

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

- W Bełchatowie czeka nas trudne zadanie. W tej wyrównanej lidze są teraz tylko dwa zespoły, które wygrały dwa ostatnie mecze i jednym z nich jest właśnie GKS – stwierdza Mirosław Smyła, trener Rozwoju.

Szkoleniowiec beniaminka mógł głęboko odetchnąć po przerwaniu passy porażek i wygraniu w ostatnim meczu z Miedzą, ale wie, że przed jego podopiecznymi jeszcze dużo pracy.

- To zwycięstwo pozwoliło nam opuścić ostatnie miejsce w tabeli, lecz żeby myśleć o wydostaniu się nad kreskę Rozwój musi zdobywać punkty seriami. Potrzebujemy takiej dobrej passy, bo kolejek w lidze ubywa, a my wciąż jesteśmy w strefie spadkowej. Zespół jest mega zmotywowany i wierzę, że powalczy w Bełchatowie – dodaje trener Smyła.

Dzisiejszy mecz będzie podróżną sentymentalną dla Tomasza Wróbla. Wychowanek i kapitan Rozwoju grał w Bełchatowie przez 7,5 roku (2006-2013) zdobywając z tym klubem wicemistrzostwo Polski.

- Przeżyłem tam naprawdę świetne chwile i mogę mówić o tym miejscu w samych superlatywach – mówi Tomasz Wróbel, choć w 2013 roku rozstał się z tym klubem w mało ciekawych okolicznościach.