Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Derby województwa śląskiego dla Jurajskich Rycerzy

30.03.2024 r. PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie.
30.03.2024 r. PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie. Arkadiusz Gola
W sobotę 30 marca 2024 roku w meczu 28. kolejki PlusLigi siatkarzy Jastrzębski Węgiel przegrał z Aluronem CMC Warta Zawiercie 1:3. Hala w Jastrzębiu-Zdroju wypełniła się po brzegi. Zobacz ZDJĘCIA!

W Wielką Sobotę kibice przyszli zobaczyć wielką ucztę: lider tabeli, mistrz Polski i finalista Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel podejmował trzecią drużynę w tabeli Aluron CMC Wartę, z którym przegrał w Zawierciu 30 grudnia 1:3 oraz w marcowym finale Pucharu Polski też 1:3. „Jurajscy Rycerze” mogli przeskoczyć Projekt Warszawa po piątkowej porażce wicelidera ze PSG Stalą w Nysie 2:3.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu PlusLigi: Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie, 30.03.2024 r.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta: Gospodarze bez Hubera i Gładyra

Mecz wywołał wielkie zainteresowanie. Bilety w sprzedaży internetowej rozeszły się w ekspresowym tempie. Tradycyjnie przed spotkaniem była jeszcze resztka w kasach, ale na najmniej atrakcyjne miejsca. W wypełnionej po brzegi hali w Jastrzębiu-Zdroju pojawiła się też duża grupa kibiców Aluronu.

Jastrzębski Węgiel zagrał bez swoich środkowych Norberta Hubera i Jurija Gladyra. "W obu przypadkach są planowane przerwy związane z drobnymi urazami przeciążeniowymi" - podał klub mistrzów Polski.

Do składu zawiercian po kontuzji wrócił rozgrywający Miguel Tavarez.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta: Demolka mistrza Polski

W pierwszym secie Jastrzębski Węgiel został "zdemolowany"! Aluron prowadził 6:1 po asie Karola Butryna i trener Marcelo Mendez szybko wziął czas. Nic to nie dało. Goście prowadzili 9:1, następnie 18:5 i wygrali do 10!

Gospodarze w drugim secie dotrzymywali kroku "Jurajskim Rycerzom" do stanu 11:12. Potem zespół z Zawiercia znów odskoczył (15:20) i wygrał do 21.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta: Gospodarze się podnieśli, ale wyrwali tylko jednego seta

Jastrzębianie po dwóch przegranych setach zdołali się podnieść. Od stanu 6:6 odskoczyli na 9:6, następnie na 13:7 po asie Tomasza Fornala. Goście w końcówce mieli tylko punkt straty (podciągnęli z 24:21 na 24:23), ale ostatnie słowo należało do Fornala, który atakiem zakończył seta - 25:23.

W czwartym secie od stanu 3:3 zawiercianie odskoczyli na 3:6. Remis mieliśmy jeszcze przy stanie 13:13, ale po ataku Bartosza Kwolka znów z przodu byli goście - 13:17. Jastrzębianie nie odpuszczali i dogonili rywali - 19:19. Końcówka należała do Jurajskich Rycerzy, którzy odjechali na 19:24. Set zakończył się do 21.

MVP meczu został wybrany Karol Butryn.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (10:25, 21:25, 25:23, 21:25)

Jastrzębski Węgiel: Markiewicz, Toniutti, Patry, Fornal, M’Baye, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sedlacek, Sclater, Macionczyk, Jóźwik

Aluron: Kwolek, Zniszczoł, Tavares, Clevenot, Bieniek, Butryn, Perry (libero) oraz Gąsior, Rossard