Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie ZDJĘCIA, WYNIK Tauron Puchar Polski dla Jurajskich Rycerzy! Pierwszy raz w historii

3.03.2024 r. Aluron CMC Warta Zawiercie zdobyła Puchar Polski!
3.03.2024 r. Aluron CMC Warta Zawiercie zdobyła Puchar Polski! Piotr Sumara/PlusLiga
W niedzielę 3 marca 2024 roku w finale Tauron Pucharu Polski w Krakowie Jastrzębski Węgiel przegrał z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 1:3. Jurajscy Rycerze pierwszy raz w historii zagrali w finale i od razu zdobyli trofeum! Jastrzębianie przegrali piąty finał z rzędu. Mecz w Tauron Arenie oglądało 13.935 kibiców. Zobacz ZDJĘCIA!

W sobotnich półfinałach Jastrzębski Węgiel i Aluron CMC Warta Zawiercie nie oddały rywalom nawet seta. Mistrz Polski pokonał LUK Bogdankę Lublin 3:0, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Norbert Huber. Dla jastrzębian to był piąty z rzędu awans od finału Pucharu Polski. Natomiast Jurajscy Rycerze wygrali 3:0 z Projektem Warszawa i pierwszy raz w historii znaleźli się w finale PP. Warta miała trudniejszą przeprawę, a dwa sety kończyły się na przewagi. MVP drugiego półfinału został Karol Butryn.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta: Zawiercianie zaskoczyli mistrzów Polski

Pierwszy set finału padł łupem Jurajskich Rycerzy. Od stanu 8:8, Warta odskoczyła na 10:8 i 13:19, gdy Trevor Clevenot sprytnie odbił piłkę od Tomasza Fornala. Zawiercianie prowadzili już 14:10, ale przewaga stopniała do jednego punktu - 18:17. Drużyna trenera Michała Winiarskiego z 19:18 uciekła na 22:18, co było kluczowym momentem. Wprawdzie mieliśmy jeszcze 22:20 i 24:22, ale Warta już nie oddała tej partii, wygrywając do 22.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta: Remis po dwóch setach

Podrażniony Jastrzębski Węgiel w drugim secie wrzucił wyższy bieg i prowadził 4:2, 9:6, 11:7. Gdy Karol Butryn nadział się na blok Fornala było już 14:8 dla mistrzów Polski. Trener Winiarski poprosił o czas, ale jastrzębianie się nie zatrzymywali - 16:10. Po asie Norberta Huberta było już 19:12. W drużynie z Zawiercia nastąpiły zmiany, aby jeszcze powalczyć w tym secie. Przy wyniku 20:16 trener Marcelo Mendez postanowił porozmawiać ze swoimi zawodnikami. Przewaga jeszcze zmalała (20:17), ale Jastrzębski Węgiel odskoczył na 22:17 i wygrał seta 25:20.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta: Jurajscy Rycerze znów z prowadzeniem

W trzecim secie wynik oscylował wokół remisu. Było 11:11 i Jastrzębski Węgiel stracił dwa punkty - 11:13. Jastrzębianie odpowiedzieli prowadzeniem 15:13 po ataku Rafała Szymury. No i znów mieliśmy remis (15:15), do którego asem doprowadził Miguel Tavares. Warta bombardowała zagrywką (asy Mateusza Bieńka i Bartosza Kwolka) i było 17:19, następnie 18:22 patrząc od strony jastrzębian. Jurajscy Rycerze wygrali tę partię i objęli prowadzenie w meczu 2:1!

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta: Koniec po czwartym secie!

Po punktowej zagrywce Butryna Warta prowadziła 4:2 i utrzymywała dwupunktową przewagę do 9:7. Jastrzębianie wyrównali na 9:9. Dwa punkty „do przodu” dla zawiercian wróciły przy wyniku 14:12 i 15:13. Mało tego - kiedy zaatakował Bieniek było 17:14 i trener jastrzębian przerwał grę czasem dla drużyny. Warta prowadziła 20:17 i 23:19. Marcelo Mendez jeszcze wziął czas. Już nic nie było w stanie zatrzymać zawiercian. Mecz zakończył Butryn atakiem po bloku!

Najlepszym zawodnikiem finału wybrany został Miłosz Zniszczoł. Drużyna Warty w nagrodę dostała czek na 200 tys. złotych.

Tauron Puchar Polski 2024

Finał: Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (22:25, 25:20, 21:25, 20:25)

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sedlacek, Sclater, Skruders, M'Baye

Warta: Butryn, Tavares, Zniszczoł, Bieniek, Clevenot, Kwolek, Perry (libero) oraz Rossard, Gąsior, Kozłowski