Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

JSW: Walne Zgromadzenie odroczyło decyzję ws. Krupińskiego do czwartku

Redakcja
Możliwość przekazania kopalni Krupiński z Suszca do SRK od miesięcy budzi emocje
Możliwość przekazania kopalni Krupiński z Suszca do SRK od miesięcy budzi emocje Piotr Krzyżanowski/Polska Press Grupa
Akcjonariusze Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowali, że głosowanie nad uchwałą ws. przekazania kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń zostanie odroczone do czwartku. Powód? Nowe okoliczności, mające wpływ na ocenę sytuacji finansowej spółki.

W siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie. Akcjonariusze mieli podjąć dziś decyzję dot. m.in. przekazania kopalni Krupiński z Suszca do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Zaraz na początku obrad zgłoszono wniosek formalny, aby posiedzenie NWZ przerwać do najbliższego czwartku.

Wniosek zyskał poparcie wymaganej większości 2/3 głosów.

Czytaj też: Czy kopalnia Krupiński kończy żywot?

Powodem tej decyzji - jak argumentował Paweł Skopiński, przewodniczący Walnego Zgromadzenia - są nowe okoliczności, mające wpływ na ocenę sytuacji finansowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Spór o kopalnię Krupiński:

- Wniosek o zarządzenie przerwy w obradach jest nagły, ale wiąże się z tym, że musimy przeanalizować wszelkie aspekty, mające wpływ na decyzję dot. punktu 6 (głosowanie nad uchwałą ws. przekazania kopalni Krupiński do SRK - przyp. red.) - dodawał i podkreślał, że decyzja musi zostać podjęta z dochowaniem należytej staranności.

Przypomnijmy, że przed posiedzeniem WZ, odbyło się spotkanie członków zespołu, którego zadaniem było przeanalizowanie sytuacji kopalni z Suszca. Członkowie zespołu podpisali raport końcowy, ale do dokumentu zostały dołączone również zdania odrębne.

Krzysztof Gadowski, poseł PO, mówi dlaczego, jego zdaniem, kopalnia Krupiński nie powinna być likwidowana:

- Właśnie podpisaliśmy odrębne dokumenty, w których podtrzymujemy swoje stanowisko dotyczące KWK Krupiński. Naszym zdaniem kopalnia wcale nie musi trafić do SRK, może być rentowna, a nawet przynosić spółce w przyszłości zyski. To nie jest tylko nasza opinia, ale także wielu osób i specjalistów nas popierających, co jest zawarte w tych dokumentach. Będziemy wnosić o ich upublicznienie, tak samo jak o upublicznienie analiz KWK Krupiński, które były przeprowadzane przez specjalnie powołany do tego zespół. Po to, by wszystko było przejrzyste i każdy miał do tego dostęp - mówił Mieczysław Kościuk, przewodniczący "Solidarności" w KWK Krupiński.

- Ta kopalnia może być rentowna. Wiadomo, że pierwsze lata mogą być "chude", ale później, z biegiem czasu, Krupiński wyjdzie na prostą. To ważne nie tylko dla górników, ale też mieszkańców gminy Suszec. Zwłaszcza, że wielu z nich w przypadku przejścia Krupińskiego do SRK może stracić pracę, wbrew zapewnieniom, że tak się nie stanie - dodawał Marian Pawlas, wójt gminy Suszec.

Ostatnia deska ratunku dla Krupińskiego? To zależy od wyników analizy

Ostatnia deska ratunku dla Krupińskiego? [GŁOSY STRON SPORU]

Współpraca: Bartosz Wojsa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty