Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 2:4 RELACJA, WYNIK Kapitan Grzeszczyk poprowadził tyszan do zwycięstwa po ostrym strzelaniu w Grudziądzu

W meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy wygrał z Olimpią w Grudziądzu (1:0). Dwie bramki zdobył kapitan tyskiej drużyny Łukasz Grzeszczyk. Trzy asysty miał Łukasz Moneta. GKS Tychy zbliżył się do strefy barażowej oznaczającej grę o awans do PKO Ekstraklasy.

Trenerzy GKS-u Tychy Tomasz Horwat i Jarosław Zadylak przed sobotnim meczem mieli do rozwiązania problem z brakiem dwóch etatowych środkowych obrońców pauzujących za kartki - Marcina Biernata i Łukasza Sołowieja. W ich miejsce zagrali pomocnicy Dario Kristo i Keon Daniel.

Mecz rozgrywany był w upale, dlatego zespoły nie forsowały tempa. Częściej przy piłce byli gospodarze. Tyszanie czekali na swoją szansę z kontry i w 40. minucie zadali cios. Łukasz Moneta zagrał piłkę między obrońcami w polu karnym, a Łukasz Grzeszczyk podcinką posłał ją nad bramkarzem Łukaszem Sapelą. GKS oddał do przerwy jeden celny strzał i prowadził.

Po przerwie Olimpia dalej próbowała ukłuć tyskich rywali i ponownie dostała "gonga". Dynamicznie ruszył Grzeszczyk i uderzył zza pola karnego przy słupku. Sapela wyciągnął się jak struna, ale i tak nie sięgnął piłki.

GKS szybko dołożył trzecią bramkę. Podawał moneta, Ariel Wawszczyk nie trafił w piłkę, z prezentu skorzystał Szymon Lewicki uderzając z półobrotu.

Kiedy Remigiusz Szywacz zdobył gola na 1:3, wydawało się, że Olimpia jest jeszcze w stanie podjąć walkę. Tyszanie szybko sprowadzili rywali do parteru - trzeci raz asystował Moneta, a niepewnie interweniującego Sapelę pokonał Jan Biegański, zaliczają pierwsze trafienie w GKS Tychy. Biegańskiego chyba tak rozkojarzyła bramka, bo sprokurował rzut karny, który wykorzystał Joao Augusto i było 2:4.

W doliczonym czasie goście nie wykorzystali błędu Sapeli, ale i tak mogli być zadowoleni - oddali 6 celnych strzałów, zdobywając 4 bramki.

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 2:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Grzeszczyk (40), 0:2 Łukasz Grzeszczyk (59), 0:3 Szymon Lewicki (63), 1:3 Remigiusz Szywacz (65), 1:4 Jan Biegański (69), 2:4 Joao Augusto (81-karny)

Olimpia: Sapela - Ciechanowski, Bogusławski, Wawszczyk, Szywacz - Kamiński (63. Janiak), Frelek, Kona, van Haaren (82. Embalo), Maloku (52. Medfai) - Joao Augusto.

GKS Tychy: Jałocha - Połap, Kristo, Daniel, Mańka - Steblecki, Kamavuaka (73. J. Piątek), J. Biegański, Grzeszczyk, Moneta (88. Kasprzyk) - Lewicki.

Żółte kartki: Medfai, Frelek - Kamavuaka

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)