Spotkanie Duda - Kaczyński w Belwederze. O czym rozmawiali...

  Spotkanie Duda - Kaczyński w Belwederze. O czym rozmawiali prezydent i prezes PiS? [WIDEO]

  Leszek Rudziński (AIP), Eliza Stępień (AIP), Jakub Oworuszko (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Źródło: TVN 24

  Po prawie 2,5 godz. zakończyło się piątkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Długa rozmowa miała przebiegać w "bardzo dobrej atmosferze". Z nieoficjalnych informacji wynika, że do spotkania doszło z inicjatywy Jarosława Kaczyńskiego.
  Jako pierwszy, około godz. 18, do Belwederu przyjechał limuzyną Jarosław Kaczyński, gdzie powitał go szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Tuż po nim przybył prezydent, który w piątek zakończył trzydniową wizytę w Kazachstanie.

  "Rozmowa Prezydenta RP z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości dotyczyła najważniejszych dla państwa spraw i odbyła się w dobrej atmosferze" - relacjonowała na Twitterze Kancelaria Prezydenta. Jak wyjaśniano w kolejnych wpisach, politycy "wymienili opinie na temat sytuacji w kraju, poruszyli m.in. kwestię reformy wymiaru sprawiedliwości".

  Również rzecznik PiS Beata Mazurek, stwierdziła na Twitterze, że rozmowa Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą przebiegała w bardzo dobrej atmosferze. "Dotyczyła ustaw o reformie sądownictwa, drogi ich uchwalenia, by skutecznie naprawić polski wymiar sprawiedliwości" - napisała Mazurek.

  Beata Mazurek po spotkaniu Duda - Kaczyński


  Źródło:  - Sam fakt tego, że do tej rozmowy doszło i że cel został osiągnięty, że wspólnie będziemy reformować wymiar sprawiedliwości i że zarówno Jarosław Kaczyński, jak i prezydent Andrzej Duda domówili się co do przeprowadzenia tych ustaw, drogi która skutecznie naprawi wymiar sprawiedliwości, to już jest sukces - przyznała na antenie TVN24.

  - Prezydent zadeklarował też, że jest zwolennikiem prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości, że jego ustawy, które będą przygotowane, to będą ustawy, które są zgodne z konstytucją, nie budzące wątpliwości konstytucyjnych - wyjaśniał tuż po spotkaniu z dziennikarzami rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Jak przyznał, prezydent liczy, że jego ustawy zostaną poparte w Sejmie. Łapiński również mówił o "dobrej atmosferze" spotkania. Jarosław Kaczyński nie poznał zapisów nowych projektów ustaw, które mają być gotowe do 24 września.

  Krzysztof Łapiński po spotkaniu Duda - Kaczyński


  Źródło:  O spotkanie szefa PiS i prezydenta pytany był w piątek przez dziennikarzy marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który oznajmił, że "na pewno" do niego dojdzie. Dodał, że wszystkie spotkania Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem „są bardzo dobre" i to na pewno też takie będzie.

  Kilka godzin przed spotkaniem Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy odbyło się spotkanie w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Wtedy z prezesem PiS spotkali się m.in. premier Beata Szydło, wicepremier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, marszałek Senatu Stanisław Karczewski i marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

  O potrzebie "prawdziwej i dogłębnej" reformy wymiaru sprawiedliwości wielokrotnie mówiła premier Szydło - również w piątek przed południem, gdy oficjalnie wystartowała kampania medialna dotycząca zmian w sądownictwie. Jej inauguracja mogła być dodatkowym impulsem dla prezydenta - jeszcze tego samego dnia Kancelaria Prezydenta poinformowała, że w przyszłym tygodniu, przed zakończeniem prac nad ustawami o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, prezydent spotka się z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Do rozmów dojdzie w środę. Wszystkie partie potwierdziły już udział w wydarzeniu.

  Czytaj także

   Komentarze (12)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Adrian i kurdupel

   Hehe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Kurdupel się wściekł że Adrian ma swoje zdanie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   yaro szykuje nam zimę na ulicach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Ponad 5 tys. osób przyjechało do Poznania na IX Ogólnopolski Kongres Kobiet. "Łączy nas wspólny cel. Walka o realne i praktyczne równouprawnienie. I o to, by kobiety rzeczywiście miały swoje prawa,...rozwiń całość

   Ponad 5 tys. osób przyjechało do Poznania na IX Ogólnopolski Kongres Kobiet. "Łączy nas wspólny cel. Walka o realne i praktyczne równouprawnienie. I o to, by kobiety rzeczywiście miały swoje prawa, i miały możliwość, by z nich w pełni korzystać"
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   PIS=PRL=PZPR

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   WOŚP przekazała sprzęt wart 1,3 mln zł strażakom, którzy uczestniczyli w akcjach po nawałnicach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   W Częstochowie świętowali narodziny syna. Sąsiad prosił ich o spokój, a gdy nie pomogło, zadzwonił na policję. W odwecie włamali mu się do mieszkania i go pobili. Sprawę próbowano zatuszować, bo...rozwiń całość

   W Częstochowie świętowali narodziny syna. Sąsiad prosił ich o spokój, a gdy nie pomogło, zadzwonił na policję. W odwecie włamali mu się do mieszkania i go pobili. Sprawę próbowano zatuszować, bo jeden z napastników był synem miejscowych prokuratorów. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O czym ?

   Janusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   O d**** Maryni !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O czym?

   wiadomo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   o samochodach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poyebane

   lucyper (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Prezydent z jakims poslina a pod Trybunal pojda obaj?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o czym

   matkaksiedza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   a o czym może rozmawiać reżim?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo