Ruch Chorzów - Podbeskidzie 1:1. Niebiescy pożegnali Malinowskiego, ale wygrać nie zdołali

Mecz Ruch Chorzów - Podbeskidzie 1:1 Pożegnanie Marcina Malinowskigo
Mecz Ruch Chorzów - Podbeskidzie 1:1 Pożegnanie Marcina Malinowskigo Arkadiusz Ławrywianiec/Dziennik Zachodni
Ruch - Podbeskidzie 1:1 Piłkarze Ruchu nie zdołali odnieść trzeciego zwycięstwa z rzędu i zostać nowym wiceliderem ekstraklasy. Niebiescy tylko zremisowali na Cichej z Podbeskidziem, które w tym sezonie jeszcze w lidze nie wygrało. Derby w Chorzowie nie były wielkim widowiskiem.

RUCH CHORZÓW - PODBESKIDZIE 1:1

Chorzowianie już w 3 minucie mogli objąć prowadzenie, ale Patryk Lipski z bliska nie potrafił skierować piłki głową do siatki. Później do głosu doszli bielszczanie. Po centrze z rogu groźnie strzelał Mateusz Szczepaniak, a Japończyk Kohei Kato popisał się potężnym uderzeniem z dystansu, którego obrona sprawiła Matusowi Putnocky’emu wiele trudności. Ruch dopiero tuż przed przerwą znów zagroził bramce Górali. Zza linii pola karnego strzelali Maciej Urbańczyk i Marek Zieńczuk, lecz stojący w bramce gości Emilijus Zubas zdołał wybić piłki na róg.

Druga połowa zaczęła się od ataków bielszczan. Najpierw Damian Chmiel strzelił jednak wysoko nad bramką, a później po jego centrze aktywnemu Szczepaniakowi zabrakło kilku centymetrów, by dosięgnąć piłki i skierować ją do siatki.

Ruch decydujący cios zadał rywalom po godzinie gry. Eduards Visnakovs zaatakował piłkę wślizgiem i zdołał podać ją do Martina Konczkowskiego. Ten podniósł głowę i wyłożył ją Lipskiemu, a młody pomocnik z 8 m trafił do bramki. Niebiescy poszli za ciosem i dobre okazje po podwyższenia wyniku mieli Visnakovs, Lipski i Zieńczuk, lecz żadna z nich nie została wykorzystana.

Podbeskidzie do końca dążyło do zdobycia wyrównującej bramki. Świetną okazję miał Rober Demjan. Były król strzelców ekstraklasy strzelił z 10 m mocno, ale w sam środek bramki i Putnocky zdołał odbić piłkę. Znacznie lepiej pod bramką Ruchu zachował się w 85 minucie Szczepaniak. Po raz pierwszy grający w podstawowej jedenastce Górali pomocni mimo asysty Rafała Grodzickiego zdołał odwrócić się z piłką w polu karnym i posłać ją z 7 m do siatki.

W przerwie meczu na Cichej odbyło się uroczyste pożegnanie Marcina Malinowskiego. Popularny „Malina” w niebieskich barwach rozegrał 216 spotkań i taką też koszulkę dostał od chorzowskich działaczy. Kibice Ruchu długo skandowali jego nazwisko dziękując 40-letniemu piłkarzowi za siedem sezonów spędzonych w tym klubie.

Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)

Bramki 1:0 Patryk Lipski (59), 1:1 Mateusz Szczepaniak (85)