Pogrzeb Krystiana Rempały: Tysiące kibiców żużla z całej...

  Pogrzeb Krystiana Rempały: Tysiące kibiców żużla z całej Polski pożegnały żużlowca

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pogrzeb Krystiana Rempały w Tarnowie
  1/37
  przejdź do galerii

  Pogrzeb Krystiana Rempały w Tarnowie ©Artur Gawle

  Wczoraj cała żużlowa Polska zapłakała raz jeszcze. Na pogrzeb 18-letniego Krystiana Rempały do Tarnowa pojechało też wielu kibiców z Rybnika.
  Krystianku wciąż nie mogę uwierzyć, że to dzieje się naprawdę. Że Ciebie spotkało takie nieszczęście. Byłeś bardzo zapatrzony w tatę. Już w wieku trzech lat śmigałeś na crossów-ce, a przed zawodami pomagałeś ojcu. Sport był dla Ciebie całym życiem. Wiedziałeś, że Bóg obdarował Cię talentem. Byłam z Tobą do końca, trzymając Cię za rękę. Chciałeś być mistrzem. Będzie nam brakowało wszystkiego, a także tego wołania: mamo zrób mi naleśniki. Na zawsze pozostaniesz “jaskółką” - mówiła wczoraj na zakończenie mszy pogrzebowej Krystiana Rempały, żużlowca Unii Tarnów jego siostra, Martyna Rempała.

  Płakała cała żużlowa Polska, która transmisję z pogrzebu młodego żużlowca mogła oglądać w internecie. Płakał pełny kościół pw. Najświętszej Marii Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach, gdzie zmarłego przed tygodniem w jastrzębskim szpitalu 18-latka żegnały oprócz rodziny i kolegów z toru, tłumy kibiców czarnego sportu z całej Polski. W ostatniej drodze 18-latkowi towarzyszył między innymi mistrz świata na żużlu Tomasz Gollob.

  Na pogrzeb do Tarnowa pojechało wielu kibiców z Rybnika, gdzie podczas zawodów 22 maja między ekipami ROW-u Rybnik i Unii Tarnów doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

  - Nie liczyłem, ale na pogrzeb Krystiana pojechało do Tarnowa około 80 osób z Rybnika. Zarząd klubu złożył na grobie Krystiana wieniec, drugi wieniec przekazał prezydent Rybnika Piotr Kuczera - mówi Maciej Kołodziejczyk, wiceprezes ROW Rybnik. Jeszcze wczoraj przed bramą stadionu w Rybniku płonęły nowe znicze, które wciąż zapalają kibice.

  W homilii ks. Sławomir Ratajczak pocieszał rodziców młodego zawodnika. - Dawaliście Krystianowi lekcje miłości. Pan Bóg da mu jeszcze w niebie kilka lekcji miłości tak wielkiej, że z nieba odwdzięczał się wam będzie miłością i pomocą - mówił duchowny.

  Trasę konduktu pogrzebowego, w drodze na cmentarz komunalny w Mościcach, wytyczono obok stadionu żużlowego. Trumnę, na której położono kask żużlowy, do grobowca złożono przy dźwięku silników motocyklowych. Kibice w hołdzie zmarłemu odpalili race i skandowali jego nazwisko.

  - Tuż przed tragedią brat usłyszał w radiu o sobie i powiedział: Widzisz mamo mówią o mnie, doceniają to, co robię - wspominała siostra zmarłego.  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Gry On Line - Zagraj Reklama