Mikołaje pobiegli dla Domu Kulejących Aniołów w Piasku

  Mikołaje pobiegli dla Domu Kulejących Aniołów w Piasku

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Granda

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bieg Mikołaje - Aniołom
  1/63
  przejdź do galerii

  Bieg Mikołaje - Aniołom ©Katarzyna Granda

  Blisko 500 osób założyło czapki Mikołajów i wzięło udział w charytatywnym biegu dla Mikołaje - Aniołom. Tu wynik nie był najważniejszy. Liczyło się, aby wesprzeć budowę Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Jego otwarcie już niebawem.
  Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Spodziewano się 300, a na starcie zjawiło się blisko 500 osób. Pojawili się biegacze o wielkich sercach z całego Śląska, którym oprócz dobrej zabawy przyświecał główny cel - wesprzeć budowę Domu Kulejących Aniołów.

  - Bieg jest rozpoczęciem użytkowania tego domu. Już naprawdę niedługo, ci wszyscy, którym jest on niezbędny do dalszego funkcjonowania będą mogli w komfortowych warunkach mieszkać, żyć, uczyć się i patrzeć na to, jak my wszyscy ich pięknie tutaj wspomogliśmy - podkreślał Tomasz Bratek, jeden z organizatorów biegu.


  Bieg "Mikołaje -Aniołom" odbył się 10 grudnia. Uczestnicy pobiegli ulicami Piasku koło Pszczyny. Zarówno start, jak i meta biegu zlokalizowane zostały na drodze dojazdowej do „Domu Kulejących Aniołów“. W zawodach wystartowali nie tylko biegacze ale także rolkarze, osoby na wózkach inwalidzkich, a także miłośnicy nordic walking. Każdy uczestnik mógł pokonać pięć lub dziesięć kilometrów.

  Na starcie każdy uczestnik otrzymał czerwoną czapkę, mającą przypominać o obchodach Dnia Świętego Mikołaja.
  Każdy z uczestników po przekroczeniu mety otrzymał pamiątkowy medal z aniołem, wykonany przez pracowników stowarzyszenia.

  Podczas imprezy nie zabrakło też atrakcji dodatkowych. Były konkursy z nagrodami, grochówka, którą serwowali strażacy i helikopter. Latał nad uczestnikami biegu i...z góry rozsypywał dla dzieci cukierki. Przybyły też Bandy Mikołajowe z Łąki.

  Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na dokończenie budowy Domu Kulejących Aniołów w Piasku, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie. Potrzebne są ostatnie szlify. Jak poinformował Tomasz Bratek, zebrano ponad kilkanaście tysięcy złotych.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama