Ważne
  Chorzów: Wspiął się bez asekuracji na szczyt Diabelskiego...

  Chorzów: Wspiął się bez asekuracji na szczyt Diabelskiego Młyna. To głupota czy odwaga?

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wyczyny BNT publikowane są na youtubie
  1/6
  przejdź do galerii

  Wyczyny BNT publikowane są na youtubie ©Mat. BNT

  Youtuber ze Świętochłowic-Chropoczowa wspiął się w niedzielę na szczyt Diabelskiego Młyna, atrakcji Legendi Śląskiego Wesołego Miasteczka. Mężczyzna nielegalnie wtargnął na teren lunaparku i bez żądnej asekuracji wszedł na atrakcję. Na jej szczycie przespacerował się i nawet rozmawiał przez telefon. Wszystko nagrywane było z drona i kamerki gopro. Chorzowski park rozrywki zajął w tej sprawie oficjalne stanowisko.

  Mężczyzna bez żadnej asekuracji wszedł na szczyt Diabelskiego Młyna, wysokiej atrakcji chorzowskiego lunaparku. Diabelski młyn obecnie jest remontowany, dlatego stały przy nim rusztowania z plandeką. Youtubera z Chropaczowa nie było widać, do momenty, aż wspiął się na szczyt atrakcji. Całe zdarzenie nagrywał kamerką gopro, którą miał na głowę oraz dronem, sterowanym przez inną osobę. Gdy mężczyzna schodził na dole czekała na niego już ochrona. Przyjechała także policja. Mężczyzna dostał mandat.

  8 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Legendia: Śląskie Wesołe Miasteczko w tym sezonie będzie nie do poznania

  Legendia to nowa nazwa Śląskiego Wesołego Miasteczka. Nowinek jest znacznie więcej

  Link do głównego zdjęcia

  Legendia: Śląskie Wesołe Miasteczko w tym sezonie będzie nie do poznania  Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie
  "Śląskie Wesołe Miasteczko Sp. Z o.o. potwierdza, że 2 kwietnia 2017r. nad ranem doszło do incydentu w postaci wtargnięcia nieuprawnionej osoby na teren parku rozrywki, która przeskoczyła przez ogrodzenie w miejscu oddalonym od stanowiska ochrony, osoba ta wspięła się na atrakcję. Ponieważ urządzenie przechodzi obecnie modernizację jest ono do połowy osłonięte banerami mającymi na celu zapobieganie roznoszenia się piasku i kurzu wokół terenu, fakt ten wykorzystała osoba, która wtargnęła na teren i pod przykryciem bannerów wspięła się na urządzenie.

  W momencie wejścia na wyższe partie urządzenia została zauważona przez ochronę obiektu, która natychmiast stawiła się przy urządzeniu celem sprowadzenia nieproszonego gościa na ziemię, jednocześnie na miejsce została wezwana również policja. Po przeprowadzonej interwencji intruz został ukarany mandatem. Spółka informuje również, że rozważa obecnie podjęcie kroków prawnych przeciwko sprawcy incydentu. Informujemy również, że jeżeli w przyszłości dojdzie do podobnych incydentów Spółka podejmować będzie wszelkie dostępne środki prawne przeciwko sprawcom incydentu mające na celu ich ukaranie.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Legendia to nowa nazwa Śląskiego Wesołego Miasteczka. Nowinek jest znacznie więcej

  Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko informuje, że działania takie są skrajnie niebezpieczne i niezgodne z prawem. Wspinanie się na urządzenia, które nie są do tego przeznaczone stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, a działania takie są surowo zabronione. Dodatkowo wtargnięcie na teren ogrodzony bez zgody właściciela jest zabroniony prawem.

  [b]Youtuber "Chropocowa" wszedł na diabelski młyn w wesołym miasteczku w Chorzowie WIDEO[/b]

  Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko z racji przeprowadzanej obecnie modernizacji jest oficjalnie placem budowy, na którym pracuje ciężki sprzęt. Poruszanie się po terenie osób nieuprawnionych jest surowo zabronione, a nieznajomość zasad BHP panujących w ośrodku może skutkować zagrożeniem zdrowia, a nawet życia. Obecnie w ośrodku instalowany jest kompleksowy system monitoringu, który ma zapobiec ponownym incydentom w przyszłości. Cały obiekt, łącznie z atrakcjami oraz ogrodzeniem będzie objęty szczelnym systemem monitoringu funkcjonującym 24 godziny na dobę, przez cały rok."
  Zobacz galerię
  Rozpoczęcie sezonu w Legendi Śląskie Wesołe Miasteczko już 29 kwietnia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama