Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najbardziej nawiedzone miejsca w Śląskiem. Aż ciarki przechodzą... Lepiej unikać ich nocą! Co mówią o nich miejscowe legendy?

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
Hubertus - budynek dawnej restauracji w Dąbrowie GórniczejHubertus to jeden z najstarszych obiektów w Dąbrowie Górniczej, choć dokładna data jego powstania pozostaje nieznana. Według Encyklopedii miasta, budynek został zbudowany z inicjatywy spółki Francusko-Włoskiej, która była właścicielem kopalni Paryż, i pierwotnie pełnił funkcje mieszkaniowe dla pracowników zakładu. Pierwotnie planowano wyburzenie budynku, jednak ostatecznie zdecydowano się otworzyć w nim restaurację. Obecnie budynek stoi opuszczony i jest stopniowo niszczony przez otaczającą go naturę. Lokalni mieszkańcy opowiadają historię o tajemniczej białej postaci, która rzekomo można zauważyć w oknach dawnej restauracji. Zjawisko to ma swoją charakterystyczną cechę, polegającą na tym, że pojawia się zawsze późną wiosną i latem, tuż przed wschodem słońca.
Hubertus - budynek dawnej restauracji w Dąbrowie GórniczejHubertus to jeden z najstarszych obiektów w Dąbrowie Górniczej, choć dokładna data jego powstania pozostaje nieznana. Według Encyklopedii miasta, budynek został zbudowany z inicjatywy spółki Francusko-Włoskiej, która była właścicielem kopalni Paryż, i pierwotnie pełnił funkcje mieszkaniowe dla pracowników zakładu. Pierwotnie planowano wyburzenie budynku, jednak ostatecznie zdecydowano się otworzyć w nim restaurację. Obecnie budynek stoi opuszczony i jest stopniowo niszczony przez otaczającą go naturę. Lokalni mieszkańcy opowiadają historię o tajemniczej białej postaci, która rzekomo można zauważyć w oknach dawnej restauracji. Zjawisko to ma swoją charakterystyczną cechę, polegającą na tym, że pojawia się zawsze późną wiosną i latem, tuż przed wschodem słońca. archiwum Dziennika Zachodniego
W śląskim krajobrazie tkwią miejsca, których aura wywołuje ciarki na skórze nawet najodważniejszych. Od opuszczonych domów po zapomniane zamki, te nawiedzone zakątki kryją w sobie tajemnice, które budzą lęki, a dla niektórych fascynację. Lokalne legendy opowiadają o duchach, zjawach i niewytłumaczalnych zdarzeniach, które miały miejsce w tych miejscach. Pod osłoną nocy, gdy światło księżyca tylko podkreśla ich tajemniczy charakter, te najbardziej nawiedzone miejsca na Śląsku nabierają życia - a przynajmniej tak twierdzą opowieści zanurzone w lokalnej społeczności. Czy są to tylko wymysły, czy też istniejący urok tych miejsc? Poznajmy tajemnice, których strach jest tak namacalny, że lepiej unikać ich nie tylko nocą!

W województwie śląskim istnieją miejsca, których atmosfera wzbudza niepokój i przyciąga uwagę poszukiwaczy nadprzyrodzonych doznań. Od opuszczonych budynków po ponure zamczyska, te nawiedzone zakątki kryją historie, które wywołują ciarki na skórze i sprawiają, że lepiej unikać ich nocą Lokalne legendy opowiadają o niezwykłych zjawiskach, które miały miejsce w tych miejscach. Od tajemniczych postaci po dźwięki bez wyraźnego źródła, te opowieści budzą lęki i zarazem fascynację. Wśród najbardziej nawiedzonych miejsc na Śląsku znajdują się opuszczone domy, gdzie według plotek można spotkać duchy poprzednich mieszkańców lub doświadczyć niezwykłych zjawisk, takich jak poruszające się przedmioty czy niespodziewane odgłosy.

Najbardziej nawiedzone miejsca w Śląskiem. Aż ciarki przechodzą... Lepiej ich unikać - sprawdźcie!

Nawiedzone miejsca w województwie śląskim

Ponure zamki i pałace, które kiedyś były świadkami wielu dramatycznych wydarzeń, również obrosły wokół siebie tajemnicami i legendami. Mówi się, że w ich murach można spotkać duchy dawnych właścicieli lub świadków przeszłości, którzy nie mogą znaleźć spokoju. Te opuszczone miejsca na Śląsku nie pozostają obojętne dla tych, którzy się do nich zbliżają. Choć często lepiej unikać ich nocą, to właśnie wtedy ich tajemniczy urok staje się najbardziej namacalny. Czy są to jedynie wytwory ludowej wyobraźni, czy też istniejące zjawiska nadprzyrodzone? Odpowiedź pozostaje otwarta, a prawda tkwi gdzieś między opowieściami a rzeczywistością.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera